Євросоюз погодився скасувати ембарго на постачання зброї збройним угрупованням сирійської опозиції, заявив міністр закордонних справ Великобританії Вільям Хейг.
"ЄС погодився покласти кінець ембарго на постачання зброї сирійській опозиції і ввести нові санкції щодо Сирії, зберігши існуючі", - сказав він. Він додав: "Це те, чого хотіла Великобританія".
За словами Хейга, "це правильне рішення" але прийняти його було "важко". "Воно допоможе політичному процесу у Сирії і нашим спробам скликання женевської конференції (запропонованої РФ і США - ред.)", - зазначив дипломат".
Хейг зазначив, що Великобританія поки не планує починати постачання озброєнь супротивникам Башара Асада, проте підкреслив, що ухвалене рішення дозволить у майбутньому виявляти "більше гнучкості" стосовно конфлікту у Сирії, якщо ситуація там почне погіршуватися.
Глава МЗС Франції Лоран Фабіус, однак, раніше сказав, що поки єдність щодо питання про зняття ембарго досягнута не була. Хейг у зв'язку з цим зазначив, що відсутність єдності сама по собі означає скасування ембарго.
Глава європейської дипломатії Кетрін Ештон повідомила журналістам, що хоча єдність з питань скасування ембарго і не була досягнута, тепер "всі країни-члени ЄС можуть приймати різні рішення".
Вона додала, що в даний час європейські країни поки не будуть починати постачання військової техніки опозиціонерам.
Великобританія разом із Францією раніше неодноразово висловлювалася за скасування ембарго і серйозно розглядала можливість постачань озброєнь сирійським повстанцям. Інші країни ЄС, зокрема Німеччина, дотримувалися більш поміркованих позицій, скептично ставлячись до перспектив військової підтримки супротивників Асада.
Ембарго на постачання зброї до Сирії з боку ЄС було прийнято влітку 2011 року, через кілька місяців після початку масових виступів сирійської опозиції.
На засіданні Ради ЄС з безпеки 27 травня також було прийнято рішення продовжити економічні санкції, що діють стосовно уряду Башара Асада, терміном на один рік. Терміни дії попереднього пакету санкцій спливали 1 червня.
Конфлікт у Сирії між прихильниками і противниками Башара Асада триває вже більше двох років. За цей час, за різними оцінками, його жертвами стали від 80 до 120 тисяч осіб. !zn
Читайте також:
В Ізраїлі спростували відмову Москви від постачань С-300 до Сирії: "Усе це казки"
Сирійська опозиція пригрозила атакувати Ліван
"Хезболла" пообіцяла Башару Асаду перемогу
Опозиція і влада Сирії сядуть за стіл переговорів на мирній конференції