Розбіжності у поглядах лідерів Євросоюзу на санкції проти Росії були очевидними, коли вони зібралися на останньому в цьому році саміті. Країни-учасниці організації починають втомлюватися від режиму економічного тиску, який втрачає підтримку в усьому світі.
Про це сьогодні пише Bloomberg, додаючи, що лідери ЄС все ж погодилися продовжити санкції проти Москви, накладені за військову агресію проти України. Але вони послали абсолютно протилежний сигнал щодо можливості посилення тиску на Кремль за звірства в Сирії.
Змішані послання підкреслюють зсув настроїв у Європі і США в бік відновлення відносин з Володимиром Путіним, навіть попри те, що саме російські сили звинувачують у загостренні сирійської гуманітарної кризи і наступі на Алеппо.
"Перш, ніж говорити про санкції як про першочергову відповідь, давайте більш спробуємо більш практично надати допомогу", - сказав прем'єр-міністр Люксембургу Ксав'є Беттель перед зустріччю з іншими лідерами в Брюсселі.
Видання нагадує, що на виборах в США Дональд Трамп хвалив Путіна і закликав до створення альянсу з Кремлем проти "Ісламської держави" в Сирії і Іраку, а також до послаблення санкцій проти Росії. Один з головних претендентів на посаду президента Франції Франсуа Фійон заявляв про свою "прихильність" до Росії і розповідав про намір відновити відносини між Парижем і Москвою.
Вчора ж лідери ЄС погодилися продовжити санкції проти Росії, введені через агресію проти України, ще на півроку. Однак, їм не вдалося досягти консенсусу щодо запровадження додаткового тиску на Москву, попри криваві події в Алеппо. Тож європейські урядовці вирішили відкласти це рішення на потім.
"Я не знаю, чи додаткові санкції будуть тим кроком, який щось змінить зараз. Але треба бути готовим це зробити", - сказав прем'єр-міністр Данії Ларс Локке Расмуссен.
Його шведський колега Штефан Лофвен також сказав, що "готовий підтримати санкції, зважаючи, що відбувається в Сирії".
Фійон, який теж був у Брюсселі і зустрічався з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, заявив, що війна в Сирії – це "помилка західної і, перед усім, європейської дипломатії".
"Обурення необхідне, але воно ніколи ще не рятувало життя", - сказав він.
В цей же час, Росія назвала рішення Євросоюзу щодо продовження санкцій ознакою його слабкості. Відповідний коментар з приводу рішення лідерів ЄС продовжити антиросійські санкції на саміті в Брюсселі 16 грудня оприлюднив Департамент інформації і друку російського МЗС.