Європейський Союз запровадив нові санкції стосовно представників Держдума від Криму, які підпадають під санкції у зв'язку з діями РФ проти територіальної цілісності України.
"Європейський Союз включив шість депутатів Державної Думи Російської Федерації, обраних від незаконно анексованих Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, список осіб, які підпадають під обмежувальні заходи у зв'язку з діями, що підривають територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України", - йдеться в офіційному комюніке Ради ЄС.
Йдеться про наступних осіб: Руслана Бальбека, Костянтина Бахарєва, Дмитра Белика, Андрія Козенка, Світлану Савченко і Павла Шперова.
"РФ провела вибори в Державну Думу 18 вересня 2016 року, у тому числі незаконно анексованих Криму і Севастополі. ЄС не визнає незаконну анексію Криму і Севастополя РФ і, отже, не визнає проведення виборів на Кримському півострові. У відповідності зі своєю політикою невизнання ЄС вважає, що на осіб, які стали депутатами Держдуми в результаті виборів у Криму, повинні поширюватися санкції. Ці санкції передбачають заморожування активів і заборону на поїздки (в ЄС - ред.), тепер вони будуть поширюватися на 152 особи та 37 організацій", - йдеться в комюніке.
Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією тощо) у кілька етапів, починаючи з 2014 року. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за підрив територіальної цілісності України. Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року (низку економічних санкцій США ввели ще навесні), після агресії Росії на сході України, в Донбасі
17 червня Рада ЄС ухвалила рішення про продовження обмежувальних заходів за анексію Криму Росією до 23 червня 2017 року.
Країни Заходу не визнають вибори в Держдуму РФ, проведені 18 вересня на території окупованого Криму. При цьому офіційних заяв про невизнання всього складу Держдуми РФ не було.