UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС обіцяє Туреччині більше грошей для допомоги з сирійськими біженцями

Критична ситуація на кордонах європейських країн змусила ЄС втрутитись.

Країни Європейського Союзу готові надати більше грошей для мігрантів, що збираються в Туреччині, але Анкара не повинна використовувати їх як інструмент переговорів, повідомляє Reuters.

Після заяви президента Туреччини Ердогана, що країна більше не може утримувати майже 4 мільйони сирійських біженців, міністри закордонних справ ЄС провели свої перші офіційні переговори щодо цієї ситуації. Оскільки домовленості турків з Брюсселем 2016 року щодо розміщення біженців у відповідь на грошову допомогу ЄС вже не дійсні, союз має вирішити, що робити далі.

Глава зовнішньої політики ЄС Джозеф Боррелл заявив, що знає який тягар несе Туреччина."Але в той же час ми не можемо прийняти, що мігрантів використовують як джерело тиску", - сказав він, коментуючи стан біженців на кордоні з Грецією.

Відповідно до угоди ЄС з Туреччиною за 2016 рік, блок надає 6 мільярдів євро (6,78 мільярда доларів) для допомоги у фінансуванні житла, шкіл та медичних центрів для біженців, які втекли з громадянської війни в Сирії. Угода діяла вже дев'ять років.

Високопосадовець ЄС заявив, що ще 4 мільярди євро допомоги працівникам допомоги, громадським організаціям та іншим благодійним організаціям в Туреччині надійдуть до кінця 2020 року. Однак Турецькі чиновники проять більше, враховуючи, що майже мільйон сирійців мігрував до Туреччини через останні бої в Ідлібі.

Міністри закордонних справ ЄС навряд чи погодяться на додаткову грошову допомогу частково тому, що Греція та Кіпр, на яких перекинулась проблема біженців, голосують проти.

Цього тижня грецькі сили безпеки розпилювали безпілотниками сльозогінний газ та водяні гармати, щоб стримати десятки тисяч мігрантів, які намагаються перетнути кордон країни.У Греції протистояння з мігрантами назвали загрозою національній безпеці. За тиждень прикордонники "відбили" набіг близько 35 тисяч мігрантів, які намагалися перетнути її кордон. У сутичках загинуло декілька людей.

Туреччина звинуватила Грецію у навмисному вбивстві біженців та заявила, що будь-яка агресивна дія зі сторони біженців є відповіддю на сльозогінний газ, викинутий з грецької сторони. В той же час, турки розмістили в районі кордону тисячу одиниць спецполіції, щоб зупинити повернення мігрантів на свою територію.

Поки глави країн вирішують хто прийме на свою територію людей з Сирії, самі біженці розгублені і не впевнені, що робити. Деякі з них вже витратили свої заощадження. Інші хочуть повертатися до Туреччини на свої колишні роботи та місця тимчасового проживання. Однак, турецька поліція закрила головний міст в Одірне до грецького кордону для мігрантів та журналістів, дозволяючи проходити лише місцевим жителям. Влада Туреччини заявляє, що "не просила сирійських біженців виїхати". Люди залишені скитатися у "сірій зоні" залишені самі собі.

Раніше повідомлялось, що грецька поліція застрелила мігранта та поранила п'ятьох, коли ті намагалися перетнути кордон. Греція заявила, що Туреччина "маніпулює мігрантами як пішаками", намагаючись здійснити дипломатичний тиск. В країні посилили заходи безпеки та на місяць припинили надання притулку мігрантам, які незаконно в'їхали до Греції. Грецькі прикордонники зазначають, що з суботи вони завадили 32 423 мігрантам незаконно потрапити в країну та заарештували 231 особу.