Міністри закордонних справ країн-членів Євросоюзу в лютому обговорять введення нових санкцій проти Росії через агресію в районі Керченської протоки. Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на джерела.
Крім того, об'єднання вже наступного тижня випустить офіційну дипломатичну ноту протесту у зв'язку з тим, що Росія продовжує незаконно утримувати 24 українських моряків, захоплених в листопаді.
За інформацією джерел, крім членів ЄС, які давно зайняли жорстку позицію щодо Росії, включаючи Литву, Швецію, Велику Британію та Польщу, тепер введення додаткових санкцій підтримують Данія і Словаччина. Вони стверджують, що тиск з боку Франції та Німеччини не приніс результатів.
Берлін і Париж у грудні виступили проти нових санкцій, попросивши більше часу, щоб домовитися про звільнення українських моряків і їх трьох кораблів, захоплених в Керченській протоці.
За словами дипломатів, у зв'язку з тим, що московський суд продовжив арешт моряків до квітня, Німеччина і Франція будуть схильні підтримати більш суворі заходи.
"Ми повинні застосувати додаткові санкції. Деякі дипломати в ЄС вважають, що ми маємо дати шанс діалогу з Росією в Нормандському форматі, але я кажу, що це непродуктивно", - заявив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс.
Італія є одним з традиційних супротивників введення санкцій ЄС проти РФ. Це рішення вимагає одностайності серед усіх 28 країн-членів.
25 листопада російські спецпризначенці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовці.
15-16 січня Лефортовський суд Москви продовжив арешт усім українським військовополоненим морякам. Адвокати українців оскаржуватимуть продовження арешту своїм підзахисним в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ).