Посли держав-членів Європейського Союзу не змогли вирішити, чи вводити нові санкції проти Росії за її роль у конфлікті в Україні, і продовжать переговори в четвер, 11 вересня. Про це пише Reuters з посиланням на європейських дипломатів.
Німеччина наполягає на застосуванні санкцій. Канцлер Німеччини Ангела Меркель виступила за введення в дію нового пакету санкцій проти Росії. За словами канцлера, ситуація в Україні покращилася, однак ясності щодо виконання умов мирного плану немає.
Проте кілька інших країн запропонували почекати з введенням санкцій, оскільки в Україні дотримується перемир'я.
Міністр закордонних справ Італії Федеріка Могерини, обрана новим комісаром ЄС по зовнішній політиці, повідомила, що деякі країни просять про відстрочку, проте відмовилася назвати ці країни. "Єдність у таких питаннях має вирішальне значення", - підкреслила вона.
Дипломати кажуть, що країни, які мають близькі зв'язки з Росією, такі, як Італія, Австрія та Фінляндія, не горять бажанням вводити нові санкції.
Канцлер Німеччини Ангела Меркель, навпаки, закликала вжити санкції, сказавши, що вони завжди можуть бути припинені у разі прогресу у мирному врегулюванні на Україні.
У проекті санкцій, отриманому Reuters і датованому 6 вересня, фігурують виробник танків "Уралвагонзавод", машинобудівна компанія "Оборонпром" і державна Об'єднана авіабудівна корпорація (ОАК).
"Оборонпром" є основним акціонером провідного російського виробника військових і цивільних вертольотів "Вертольоти Росії". "Уралвагонзавод" виробляє танки сімейства Т-90. ОАК була створена президентом РФ Володимиром Путіним в якості національного авіабудівного чемпіона.
Санкції ЄС заборонять компаніям залучати капітал на ринках ЄС з допомогою інструментів, строк обігу яких перевищує 30 днів, йдеться в проекті резолюції.
У понеділок європейський дипломат на умовах анонімності повідомив, що Євросоюз має намір ввести санкції проти трьох російських нафтових компаній, контрольованих державою - " Роснефти", Транснефти і Газпромнафти.
Нагадаємо, Євросоюз схвалив у понеділок нові санкції проти Росії за її агресію проти України, проте поки відклав їх введення. Рішення відстрочити нові обмежувальні заходи було прийнято через позицію деяких країн, зокрема, Фінляндії та Італії. !zn