UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС не відчуває в діях РФ безпосередньої небезпеки для себе — експерт

Така недооцінка образлива для РФ, яка звикла до формули "бояться - значить поважають".

Фактором, що дозволяє європейцям менш гостро сприймати погрози з боку РФ і підтримувати хоча й принциповий, але все ж діалог з нею, є те, що вони не відчувають у діях РФ безпосередньої небезпеки для себе, не кажучи вже про глобальну небезпеку або загрозу світовому порядку в цілому.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Надія Коваль, завідуюча Центром міжнародних досліджень Дипакадемії України, член правління Ради зовнішньої політики "Українська призма". За її словами, опитування PEW в 2016 р., ще до перемоги Трампа, показало, що загроза від "напруги з Росією" стоїть на п'ятому місці серед безпекових занепокоєнь європейців після "Ісламської держави", кліматичних змін, кібератак і напливу біженців з Близького Сходу. На шостому і сьомому місцях з того, що лякає європейців, - зростання Китаю та... сила і міць Сполучених Штатів, ключового союзника і захисника.

"У певному сенсі така недооцінка образлива для РФ, яка звикла до формули "бояться - значить поважають", однак вона надає можливість для маневру на європейській арені: мовляв, Росію треба розглядати не стільки як безпекову проблему, скільки як помічника в боротьбі з актуальними загрозами. І дійсно, частина держав, насамперед європейського Півдня, підтримує ідею співпраці з Росією на Близькому Сході заради довгострокового вирішення питань міграції та тероризму", - підкреслює експерт.

Детальніше про трансатлантичні відносини читайте в матеріалі Надії Коваль "Європа між антитрампізмом та антиамериканізмом" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".