UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС не може продовжити санкції проти Росії через "егоїзм" прем'єра Італії – ЗМІ

Дипломати розповіли польським журналістам, що італійська сторона змінила свою позицію в останній момент через розпорядження з Риму.

Європейська Рада планувала до кінця цього тижня на півроку продовжити економічні санкції проти Росії, запровадженні через війну проти України. Однак через несподіване рішення Італії заблокувати цей процес, виконати такий план не вдається.

Про це повідомляє "Польське радіо" з посиланням на свої джерела в дипломатичних колах. Люксембург, який зараз головує в Раді Європи, намагається переконати італійську сторону дотриматися свого слова і підтримати продовження санкцій проти Росії у домовлений термін. Але Рим зраз наполягає на тому, що таке рішення не можна ухвалювати на рівні послів країн ЄС.

"Італійці неприємно здивували всіх. Невідомо, як все це закінчиться", - сказали журналістам неназвані європейські дипломати.

Ще кілька днів тому у питанні санкцій не було жодних проблем. Усі сторони погодилися на необхідність продовжити їх, оскільки Росія не виконує зі свого боку Мінські угоди у повній мірі. Обмеження повинні були діяти до кінця липня 2016 року.

"Італійці не мали жодних зауважень під час останнього етапу дискусії на цю тему", - розповідають дипломати.

Однак вчора представники Італії отримали розпорядження від уряду в Римі і заявили, що не готові зі свого боку ухвалити рішення щодо економічних обмежень. Вони вимагають, щоб лідери країн ЄС обговорили цей крок на саміті, який відбудеться наступного тижня.

"Це егоїзм італійського прем'єра і бажання бути в центрі уваги", - пояснив неназваний дипломат.

Раніше в МЗС Іспанії повідомляли, що Євросоюз продовжить санкції проти Росії на півроку. Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів в 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за схвалення підриву територіальної цілісності України.

Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року, після проголошення на території України за підтримки Росії "республік ДНР і ЛНР", а також початку бойових дій, поставок військової техніки для проросійських сепаратистів через кордон України, у чому Росію неодноразово звинувачувала Україна і НАТО.

Санкції щодо Криму з боку Штатів і ЄС були введені в грудні 2014 року, проте в 2015 році дещо пом'якшені. Обмежувальні заходи щодо Криму в червні 2015 року були продовжені до літа 2016 року.

Після ескалації конфлікту на Сході України взимку 2015 року, через місяці після підписання і невиконання Мінських угод, список персональних санкцій був розширений. ЄС продовжив санкції проти Росії до кінця січня 2016 року.