Євросоюз і Канада засудила систематичні порушення прав людини і норм гуманітарного права учасниками збройного конфлікту у Сирії, особливо відзначивши режим призидента Башара Асада і його союзників.
"Ці порушення включають застосування незаконних, нерозбірливих і непропорційних атак, включаючи, зокрема, використання хімічної зброї, а також атак, навмисне націлених на шпиталі та інші медичні установи. Атака проти гуманітарного конвою ООН 19 вересня являє собою кричуще порушення міжнародного гуманітарного права і повинна стати предметом поглибленого розслідування", – сказано в спільній заяві за підсумками Саміту ЄС-Канада в неділю, 30 жовтня.
Сторони звернули особливу увагу на практику тривалої облоги житлової зони з фактичним примусом цивільного населення до голоду, а також насильницьке переміщення населення, що суперечить міжнародному праву.
"Ми вимагаємо негайного і повного припинення бойових дій, виконання якого повинен забезпечувати і відстежувати ефективний механізм, зняття облог і надійного, повного і безперешкодного гуманітарного доступу з метою зменшення насильства і полегшення страждань сирійського населення в Алеппо та інших місцях", – підкреслили учасники Саміту.
ЄС і Канада зажадали, щоб всі сторони конфлікту дозволили гуманітарним організаціям виконувати свою роботу у відповідності з міжнародними зобов'язаннями, норамами міжнародного гуманітарного права і резолюціями Ради Безпеки ООН.
Нагадаємо, за підсумками тристоронньої зустрічі з участю канцлера ФРН Ангели Меркель, президента Франції Франсуа Олланда і президента РФ Володимира Путіна в Берліні, Меркель і Олланд не виключили введення нових санкцій ЄС проти Росії.
Однак у заключній частини декларації Європейської Ради не передбачено можливість введення санкцій проти РФ за її дії у Сирії. У теж час, федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель запевнила, що ЄС може повернутися до питання санкцій, якщо ситуація в Алеппо не змінитися на краще.