UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС готовий заплатити країнам Африки за повернення біженців

Європейські міністри також обіцяють візові послаблення для лікарів, бізнесменів і студентів.

Представники урядів низки європейських держав розробили план розв'язання кризи з біженцями, який передбачає заохочення африканських держав, які погодяться прийняти нелегальних мігрантів назад, повідомляє The Telegraph.

План передбачає надання фінансової допомоги та візових послаблень країнам Африки, якщо вони заберуть тому частина з 800 000 біженців, які перетнули Середземне море в цьому році.

Євросоюз готовий надати африканським державам 1,3 мільярда фунтів стерлінгів для створення трастового фонду, кошти якого призначені для реалізації програм по прийому біженців.

У разі реалізації плану, тисячі студентів, медиків і підприємців з Ефіопії, Судану, Уганди і Кенії зможуть отримати "зелене світло" для еміграції в країни Європейського Союзу.

Таким чином, ЄС дає зрозуміти, що він готовий приймати освічених мігрантів, здатних інтегруватися в європейське суспільство, зазначає видання. Для них будуть організовані курси вивчення мови та надані робочі місця.

Офіційно план повинен надати мігрантам легальний спосіб перебратися в європейські країни і, тим самим, скоротити загибель людей в море і препятсвовать бізнесу контрабандистів.

Однак, як зазначає видання, план, по суті, "є морквиною, якою африканських лідерів хочуть заохотити за те, що вони заберуть десятки тисяч мігрантів, яких європейські країни хочуть депортувати".

Читайте також: Гуманітарні організації вичерпали можливості щодо надання допомоги біженцям – ООН

За даними ООН, у жовтні кількість біженців, які прибули в Європ, перевищила 500 тисяч осіб - це в два рази більше, ніж за весь 2014 рік. При цьому більш 514 тисяч осіб прибули з моря.

Тільки у вересні Середземне море перетнули близько 170 тисяч біженців. Ці дані є рекордним показником за місяць, а також вони в п'ять разів перевищують показники минулого року за цей період.

Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для ZN.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.

Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".