UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС готовий надати Росії гумдопомогу, попри санкції

Обмеження, введені Євросоюзом через агресію проти України, не є перешкодою в боротьбі з коронавірусом, наголосили в Європейській комісії.

Введені Європейським союзом санкції щодо Росії не перешкоджають наданню потенційної гуманітарної допомоги Москві для боротьби з коронавірусом, повідомив DW у вівторок, 12 травня, спікер зовнішньополітичної служби ЄС.

"Введені проти Росії санкції стосуються дій, що підривають територіальну цілісність України, а також порушень міжнародного права в зв'язку з анексією Криму і подіями на Донбасі. Ці санкції не перешкоджають потенційній гуманітарній допомозі, в якій Росія на цей момент не потребує і про яку вона поки не просила", - заявив представник служби.

Своєю чергою голова Європейської Комісії Валдіс Домбровскіс запевнив журналістів, що Євросоюз буде надавати гумдопомогу для боротьби з коронавірусом навіть країнам і регіонам, які потрапили під санкції ЄС.

"Гуманітарна допомога може підтримати нужденних навіть за наявності санкцій - ці дві речі не сумісні", - пояснив Домбровскіс.

Єврокомісія вже опублікувала інструкцію про порядок надання гуманітарної допомоги Сирії, яка також перебуває під санкціями ЄС.

Керівник європейської дипломатії Хосеп Боррель переконаний, що "санкції не повинні перешкоджати постачанню обладнання та матеріалів, необхідних у глобальній боротьбі проти пандемії коронавірусу".

"Санкції ЄС передбачають гуманітарні винятки і повністю відповідають всім зобов'язанням по міжнародному праву", - заявив він.

Читайте також: Заборона Меджлісу в анексованому Криму: Україна наполягає на посиленні санкції проти РФ

Згідно з даними Університету Джонса Хопкінса, станом на 12 травня в РФ зафіксовано понад 232 000 випадків зараження коронавірусом, що є другим показником у світі після США, де підтверджено понад 1,35 мільйона випадків.

Нагадаємо, 3 квітня РФ намагалася провести через Генеральну асамблею ООН проєкт резолюції по коронавірусу з пропозицією скасування міжнародних санкцій. Україна заблокувала проєкт, Київ підтримали Грузія, США, Великобританія, ЄС та інші країни.

Пізніше була ухвалена резолюція ГА ООН "Глобальна солідарність для боротьби з COVID-19".