Єврокомісія привітала звіти Facebook, Google і Twitter про виконання зобов'язань щодо боротьби проти дезінформації напередодні травневих виборів у Європейський парламент.
"Ми раді бачити, що співпраця в рамках зведення практичних правил спонукала Facebook, Google і Twitter вжити подальші заходи для забезпечення цілісності своїх послуг і боротьби з шкідливими ботами і фальшивими аккаунтами", - наголошується в заяві.
Виконавча колегія ЄС опублікувала у вівторок березневі звіти Facebook, Google і Twitter, які підписали наприкінці минулого року звід практичних правил проти дезінформації, і дала їм оцінку в своїй заяві.
"Ми вітаємо подальші дії трьох платформ по виконанню своїх зобов'язань у відповідності зі зводом правил. Всі вони почали маркувати політичну рекламу... Це дає громадськості більше прозорості навколо політичної реклами", - йдеться в заяві ЄС.
Однак Єврокомісія також вказала на необхідність "подальших технічних удосконалень". Підкреслюється важливість обміну методологією та наборами даних про фальшивих акаунтів.
"Це дозволяло б незалежним експертам і расследователям проводити неупереджену оцінку. Єврокомісія шкодує, що Google і Twitter ще не повідомили про подальші заходи щодо забезпечення прозорості тематичної реклами з проблем, які знаходяться в центрі передвиборних дебатів", - зазначили в ЄК.
"Добровільні дії онлайн-платформ є кроком вперед на шляху підтримки прозорих та інклюзивних виборів і кращого захисту наших демократичних процесів від маніпулювання, але багато чого ще належить зробити", - йдеться в заяві ЄК.
У опублікованих звітах трьох підписантів зводу правил повідомляється про конкретні заходи, вжиті кожним з них протягом березня. Так, Google надав глобальні дані про видалення значної кількості каналів YouTube за порушення його політики щодо спаму, шахрайських дій та анонімного втілення.
У звіті компанії Facebook повідомляється про фальшиві акаунти, відключені у глобальному масштабі в першому кварталі 2019 року, і про блокування восьми скоординованих мереж з недостовірною поведінкою, що походять з Північної Македонії, Косово і Росії. У звіті не зазначено, чи торкнулися вони користувачів у ЄС.
Брюссель чекає наступних звітів за підсумками квітня.