UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄЦБ вимагає від банків обмежити фінансові операції в Британії через Brexit – FT

Великі британські банки вважають, що механізм компенсацій допоміг би зберегти капітал і банківський персонал у Великій Британії. Європейській центробанк має свої побоювання.

Європейський центральний банк (ЄЦБ) попередив британські банки про те, що у них є не більше трьох років після виходу Великої Британії з Європейського союзу (Brexit) для встановлення системи компенсації з метою збереження капіталу та банківського персоналу в Сполученому Королівстві, пише Financial Times.

Процедура компенсації дозволить видавати у Лондоні гроші за проведені в ЄС угоди, і там же здійснювати управління ризиками та забезпечувати ліквідність капіталу.

Відразу три джерела FT, добре знайомих з даною ситуацією, повідомили, що європейський центральний банк повідомив фінансові установи про вимогу знизити до 2020 року залежність від механізму компенсацій. У рамках такої стратегії, 15 найбільших міжнародних банків Великобританії планують перевезти 4500 (менше 6%) британських працівників на континент у березні 2019 року, коли Великобританія покине ЄС.

У свою чергу, європейський регулятор неоднозначно висловився про те, чи є модель прийнятною.

Голова регулює агентства "Європейський Банківський Орган" Андре Энрия нещодавно повідомив про те, що ніяких обмежень на компенсаційний підхід в трейдінге не існує, однак ЄЦБ, який став головним регулятором єврозони в 2014 році, дотримується більш жорсткого підходу.

Лист ЄЦБ, в якому передбачалося трирічне обмеження, був першою жорсткою ознакою того, що саме є прийнятним.

"Згодом, вони повідомили, що велика частина пунктів повинна припинити свою дію раніше, ніж у 2022 році", - сказав експерт одного з великих міжнародних інвестиційних банків.

ЄЦБ не намагається повністю відмовитися від резервування, однак він прагне обмежити банки використовують таку модель, з метою збереження своєї діяльності в Лондоні без змін, використовуючи фіктивні компанії в ЄС.

Виконавчий директор іншого великого банку сказав, що співробітникам було велено обмежити компенсації на наступний день після вступу Brexit чинності, що запланований на березень 2019 року.

Третє джерело FT повідомило, що після отримання листа від ЄЦБ банкірам було сказано, що у них є всього кілька років, щоб знизити залежність від компенсацій.

"За останні кілька тижнів ЄЦБ став набагато більш жорстким стосовно надання компенсацій", - розповів виконавчий директор четвертого банку. "Коли ми спілкуємося з ними на тему видачі компенсацій після набрання чинності Brexit, вони погоджуються, але хочуть, щоб ми надали дворічний план з точки зору капіталу, ліквідності, робочої сили, управління ризиками і у відповідності з діючими нормами".

Втручання ЄЦБ є чутливим, оскільки він не буде технічно контролювати "інвестиційні фірми, що здійснюють банківський бізнес до тих пір, поки Європарламент не домовиться з Радою Європи в питанні здійснення нагляду над інвестиційною фірмою, як було наказано Єврокомісією в грудні минулого року.

Виконавчий директор одного з банків єврозони сказав, що ЄЦБ і національний регулятор вже можуть покластися на свою фірму з торгівлі цінними паперами з іншими суб'єктами єврозони, замість інвестиційних банків Великобританії.

Протидію ЄЦБ системі компенсацій виникає з побоювання, що банки будуть здійснювати операції з допомогою фіктивних компаній, які, в свою чергу, будуть вести великий бізнес в єврозоні. Однак у випадку кризи, у таких структур може не виявитися ресурсів, щоб його подолати. У свою чергу банки стверджують, що система компенсацій – це нормальна частина міжнародних фінансів і використовується у багатьох випадках, починаючи від репатріаційних ризиків азіатських торгових операцій до Лондона.