UA / RU
Підтримати ZN.ua

Японський уряд принесе вибачення тим, хто піддався примусовій стерилізації

В Японії примусово стерилізували тисячі людей, щоб не було"нижчого потомства".

Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе планує випустити заяву з державними вибаченнями тим, хто піддався примусовій стерилізації відповідно до нині неіснуючого закону про євгеніку. Передбачається прийняття компенсаційного законопроекту про надання кожній жертві 3,2 млн. ієн (28 600 дол. США) в якості державної компенсації.

Однак державна компенсація навряд чи врегулює спори про компенсації, оскільки жертви вимагають набагато більших виплат, повідомляє The Japan Times.

В 1948 році в Японії був прийнятий закон про євгенічний захист, який дозволяв стерилізацію людей з вадами розумового розвитку, психічними захворюваннями або спадковими розладами для запобігання народження "нижчого" потомства.

За даними міністерства охорони здоров'я і Японської федерації асоціацій адвокатів, близько 25 000 інвалідів були стерилізовані згідно із законом, у тому числі близько 16 500 осіб були прооперовані без їх згоди. Стерилізація інвалідів досягла свого піку у 1960-1970 роках, і остання операція в Японії була проведена в 1993-м. Закон діяв до 1996 року.

Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе виступив із заявою, в якій приніс вибачення тим, хто піддався цій процедурі, і додав, що влада зробить всі зусилля, щоб суспільство покінчило з дискримінацією щодо інвалідів.

Нагадаємо, що в червні 2016 року Конституційний суд України визнав неконституційним положення закону "Про психіатричну допомогу", згідно з яким визнана недієздатною людина може бути госпіталізована до психіатричного закладу на прохання або за згодою її опікуна.

Раніше головний позаштатний психіатр МОЗ України Ірина Пінчук повідомила, що кожен третій українець протягом свого життя страждав тими або іншим чином психічними розладами. "Під нашою опікою знаходиться 2,5% населення України. Але це тільки ті люди, які звернулися до нас за допомогою. Тим часом, за даними епідеміологічного дослідження, яке проводилося під керівництвом Асоціації психіатрів України, кожен третій протягом свого життя потребує допомоги лікаря психіатра", - сказала Пінчук.