Китайська влада заявила про те, що препарат, використовуваний у Японії для лікування нових штамів грипу, виявився ефективним у пацієнтів з коронавірусом. Речник китайського міністерства науки та технологій Чжан Сіньмінь сказав, що фавіпіравір, розроблений дочірньою компанією Fujifilm, дав обнадійливі результати в клінічних випробуваннях в Ухані та Шеньчжені. У дослідженні взяли участь 340 пацієнтів, передає The Guardian з посиланням на японські ЗМІ в середу.
"Він володіє високим ступенем безпеки і явно ефективний у лікуванні", - сказав Чжан журналістам у вівторок.
NHK пише, що пацієнти, яким давали ліки в Шеньчжені, вилікувалися від коронавірусу протягом чотирьох днів після того, як їх тести дали позитивний результат. Для порівняння, хворі на COVID-19 виліковувалися за 11 днів, якщо не приймали цей препарат.
Крім того, рентген підтвердив поліпшення стану легенів приблизно у 91% пацієнтів, що приймали фавіпіравіром, проти 62%, яких лікували іншими препаратами.
Відзначається, що лікарі в Японії використовують один і той же препарат в клінічних дослідженнях на пацієнтах з коронавірусом з легкими або помірними симптомами, сподіваючись, що це допоможе запобігти розмноженню вірусу у пацієнтів.
Але джерело в міністерстві охорони здоров'я Японії припустило, що препарат не так ефективний у людей з важчими симптомами.
Препарат також відомий як "Авіган".
"Ми дали "Авіган" від 70 до 80 осіб, але, схоже, він не працює так добре, коли вірус вже розмножився", - сказало джерело видання Mainichi Shimbun.
Ті ж самі обмеження були виявлені в дослідженнях за участю пацієнтів, які страждають на коронавірус, з використанням комбінації антиретровірусних препаратів лопінавір і ритонавір, додало джерело.
У 2016 році уряд Японії надав фавіпіравір в якості екстреної допомоги для боротьби зі спалахом вірусу Ебола у Гвінеї.
Фавіпіравір повинен бути схвалений урядом для повномасштабного застосування на пацієнтах з Covid-19, бо спочатку він був призначений для лікування грипу.
Медичний працівник сказав Mainichi Shimbun, що препарат може бути схвалений вже в травні.
"Але якщо результати клінічних досліджень затримуються, схвалення також може бути відкладено", - додало джерело.
На тлі триваючої пандемії вчені в США вже почали тестувати першу вакцину проти коронавірусу.