UA / RU
Підтримати ZN.ua

Японія закликала Китай відмовитися від можливого застосування сили і заявила про готовність дати відсіч

Територіальна суперечка між Японією та Китаєм навколо територій в Східно-Китайському морі триває вже кілька десятиліть. Найбільш гострим моментом у цьому тривалому протистоянні можна назвати інцидент, що стався минулого року. Японський уряд викупив три з п'яти островів у приватного власника. Влада Китаю розцінила цей крок як спробу зміцнити свої претензії.

Глава японського уряду Сіндзо Абе заявив, що країна готова дати відсіч Китаю в разі, якщо він вирішить застосувати військову силу, переслідуючи свої геополітичні інтереси.

В інтерв'ю газеті The Wall Street Journal прем'єр підкреслив, що влада Японії розуміє, чого чекає від них світове співтовариство, а саме - лідерства не тільки в економічній сфері, але й у сфері безпеки в Тихоокеанському регіоні. "Японія хоче, щоб наш світ став кращим", - зазначив Сіндзо Абе.

"Наразі існують побоювання, що Китай намагається змінити статус-кво за допомогою сили, а не за допомогою закону. Однак якщо Китай вирішить обрати цей шлях, мирно це не закінчиться", - заявив японський прем'єр-міністр.

Сіндзо Абе додав, що багато держав чекають, коли Японія висловить свою позицію щодо ситуації в регіоні. І вони сподіваються, що в результаті Китай прийме відповідальне рішення.

На початку жовтня президент КНР Сі Цзіньпін заявив, що сторони територіального конфлікту в Південно-Китайському морі повинні вдаватися тільки до мирних засобів для вирішення суперечки. Йшлося про конфлікт довкола морського кордону в Тонкінській затоці, морських кордонів біля берегів В'єтнаму, Малайзії, Брунею й Філіппін, а також конфлікт між Китаєм та Японією з приводу декількох островів, приналежність яких вже довгий час є причиною диспуту між двома країнами.

Територіальна суперечка між Японією та Китаєм довкола територій в Східно-Китайському морі триває вже кілька десятиліть. Найбільш гострим моментом у цьому тривалому протистоянні можна назвати інцидент, що стався минулого року. Японський уряд викупив три з п'яти островів у приватного власника. Влада Китаю розцінила цей крок як спробу зміцнити свої претензії. !zn

Читайте також:

Тайвань спрогнозував дату початку війни з Китаєм

Японський прем'єр відмовився вибачатися за злочини Другої Світової війни

В Японії згадують жертв атомного бомбардування Хіросіми. На церемонію вперше прибув посол США

Сполучені Штати виступили проти Китаю в територіальній суперечці з Японією