У минулому місяці Японія майже на 23% скоротила імпорт нафти з Ірану щодо того ж місяця минулого року - до 143 тис. барелів на добу. Обсяг закупівель з початку 2018 року знизився на 1,4%, повідомили в Міністерстві фінансів країни.
Закупівлі в Росії зменшилися на 5,2% в річному вираженні. Поставки з Саудівської Аравії знизилися на 12,1%.
Тим часом імпорт з Катару досяг максимуму з березня - зростання на 58%, а поставки з Кувейту підвищилися до самого високого рівня з січня - підвищення на 44,5%.
ОАЕ імпортували в Японію рекордна кількість нафти з липня 2015 року - 5,215 млн кілолітрів. Щодо того ж місяця минулого року поставки збільшилися на 20,6%.
Іранський експорт нафти вже значно знизився - на 500 тисяч барелів на день з травня - до менш двох мільйонів барелів на добу. Це сталося ще до того, як санкції США проти енергетичного сектору Ірану офіційно набудуть чинності в листопаді.
Відносини США та Ірану загострені на тлі взаємних погроз, одностороннього виходу Трампа з Ядерної угоди через звинувачення в тому, що Тегеран таємно продовжує розробляти ядерну зброю, спроб глави Білого дому замінити іранську нафту для своїх союзників. Компанії-гіганти вже йдуть з Ірану, після того, як Трамп пригрозив, що можна вести бізнес або з Тегераном, або з Вашингтоном. Оновленні санкції США проти Ірану набудуть чинності в листопаді 2018 року. Після будуть запровадженні ще більші санкції, які за словами Дональда Трампа, стануть найжорсткішими в історії.