UA / RU
Підтримати ZN.ua

Японія натякнула на референдум на Курилах і нагадала про українців Далекого Сходу

Коїке називає "дивною історичною іронією" той факт, що на суперечних територіях живе багато етнічних українців. "Якби референдум про незалежність відбувся на острові Ітуруп, де близько 60% жителів мають коріння в Україні, Путін визнав би результат так само легко, як у Криму?" - запитує політик.

Екс-міністр оборони 3 з приводу переговорів щодо Курил, вважає вона.

Більшість японців вважає, що дії Росії щодо України було визначено експансіоністським геном, який міститься у політичній ДНК Росії, а не особистою позицією Путіна і характером української кризи, пише Коїке у Project-syndiate. Японію дана ситуація турбує як єдину у G7 країну, що має територіальну суперечку з Росією.

Острови Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї опинилися під контролем СРСР після Другої світової війни, нагадує вона. "І, як скрізь у Росії, їхні жителі були бідняками, що страждали від некомпетентного і корумпованого уряду, чи то комуністи чи сьогоднішні капіталісти", - стверджує екс-міністр.

Коїке називає "дивною історичною іронією" той факт, що на суперечних територіях живе багато етнічних українців. "Якби референдум про незалежність відбувся на острові Ітуруп, де близько 60% жителів мають коріння в Україні, Путін визнав би результат так само легко, як у Криму?" - запитує політик.

Юріко Коїке нагадала, що після приходу до влади у 2012 році прем'єра Сіндзо Абе уряд Японії намагався налагодити відносини з Путіним у надії на серйозні переговори щодо північних територій. "Але тепер, коли Путін зробив свої плани імперської реставрації чіткими й прозорими, ці надії стали мертвонародженими", - вважає екс-міністр оборони.

Наслідки переходу Криму під російську юрисдикцію мають важливі нюанси для відносин між азіатськими державами, особливо показовою, на думку Коїке, є реакція Китаю. "Кожна країна в Азії повинна зробити тільки один висновок з мовчазного схвалення Китаєм захоплення Путіним кримської землі: Китай теж вважає, що сильний завжди правий, і може так само діяти на суперечних територіях, будь то у Південно-Китайському морі або індійських Гімалаях", - йдеться у статті.

Японія, за словами екс-міністра оборони, має намір працювати з партнерами у G7, щоб "нерозумні амбіції Путіна не поставили під загрозу інші частини України". Поки, нагадує вона, у Токіо прийнято рішення надати Києву 1,5 млрд доларів економічної допомоги.

Тим часом, відзначає екс-міністр, Росія повертається до "стагнації пізньої радянської епохи", а Путін бере на озброєння девіз Леоніда Брежнєва "триматися за те, що маємо". Це, на думку Коїке, означає, що слова Путіна про угоду з Японією щодо Курильських островів так само брехливі, як і його запевнення, що росіяни у Криму перебували в небезпеці і потребували захисту російських військ. !zn

Читайте також:

Росія повідомила Україні про припинення дії угод щодо ЧФ

Білорусь скасувала авіарейси до Сімферополя

Австрійське МЗС підготувало план вирішення української кризи

Крим скасував частину електричок на материкову Україну