Японці з крайнім занепокоєнням чекають прийдешніх канікул, які триватимуть з 27 квітня по 6 травня 2019 року. Про це повідомляє газета The Guardian. Безпрецедентно довгі для Японії загальні канікули пов'язані з початком нової ери - "Рейва", яка стартує разом з інтронізацією 1 травня на імператорський престол принца Нарухіто.
"В Японії перспективу тривалих канікул очікують зі змішаними почуттями жаху і стурбованості", - пише видання.
Зокрема, таким довгим вихідним не раді співробітники, які працюють за контрактами, що передбачають те, що їх робота оплачується по годинах або днях. Вони стурбовані тим, що їхній дохід сильно скоротиться.
Згідно з опитуванням газети Asahi Sinbun, 45% японців заявили, що "не раді" довгим канікул.
"Якщо чесно, я просто не знаю, як витратити час, коли тобі несподівано надають 10-денні канікули", - сказав 31-річний японець Сейсё Сато.
Дослідження японського турагентства Expedia Japan показало, що протягом року японці мають найменшу відпустку в порівнянні з жителями 19 інших країн. Так, в середньому японець йде у відпустку лише в цілому на 10 днів.
Раніше в Японії оголосили назву ери правління нового імператора. Уряд затвердив перехід від нинішньої назви "Хейсей" - ера встановлення миру до імені "Рейва" - ера спонукання до миру. В Японії, крім міжнародної системи літочислення, діє національна - по роках перебування монархів на престолі. Таким чином, зараз в Японії одночасно йде 2019 рік і 31-й рік Хейсей.
Ім'я нової ери вступить в силу рівно о 12:00 1 травня, в день, коли наслідний принц Нарухіто стане новим імператором.
Зміна назви епохи є важливою подією в Японії, оскільки назва використовується при карбуванні монет, а також в офіційних документах, на водійських правах, в календарях і газетах.
З урахуванням того впливу, який це зміна надасть на життя представників громадськості, було вирішено, що назва нової ери буде оголошена до зречення імператора від престолу і вознесіння на трон принца-наступника.
Акіхіто займає імператорський трон протягом 31 року - в 1989 році він став спадкоємцем імператора Хірохіто, при якому Японія воювала у Другій світовій війні. У серпні 2016 року він у спеціальному зверненні до народу висловив бажання передати свій трон синові. Наступного року комісія у справах імператорської сім'ї прийняла законодавство, що дозволяє першому за 200 років імператору залишити престол.