UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ядерну угоду з Іраном вдалося зберегти – Могерини

Дипломати "шістки" й Ірану провели переговори в Нью-Йорку.

На зустрічі міністрів закордонних справ так званої "шістки" й Ірану вдалося зберегти угоду щодо іранської ядерної програми.

"Угода працює і слід своєї мети нерозповсюдження (зброї масового знищення - ред)", - заявила головуюча на зустрічі Федеріка Могерині, верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки. Зустріч "шістки" країн-посередників - Росії, США, Китаю, Франції, Великобританії, Німеччини) і Ірану відбулася в Нью-Йорку в середу, 20 вересня (вночі 21 вересня за київським часом).

"Ми погодилися, що всі сторони повністю виконують свої зобов'язання (згідно спільного всеосяжного плану дій)", - сказала Могерині.

Як повідомлялося, президент Ірану Хасан Роухани 20 серпня виступив перед парламентом країни з заявою про те, що одним із зовнішньополітичних пріоритетів нового уряду стане збереження угоди щодо ядерної програми і його захист від нападок США.

Нагадаємо, 15 серпня Роухані заявив про те, що Тегеран протягом кількох годин розірве угоду щодо ядерної програми, якщо США продовжать вводити санкції проти цієї країни.

Раніше США ввели нові санкції проти Ірану. Санкції заморожують будь-які активи, якими володіють у США громадяни Ірану, які потрапили під них, а також забороняють американцям вести з ними бізнес. У свою чергу, парламент Ірану схвалив більш масштабну програму фінансування ракетної програми країни.

Також у ЗМІ з'явилася інформація про те, що Іран поставляє зброю в Росію в обхід санкцій ООН. У червні іранські вантажні літаки двічі приземлялися на базі Хмеймім у Сирії, яку використовують російські військові. Вантаж, доставлений на борту цих літаків, був перевезений на вантажівках на базу ВМФ Росії у сирійському Тартусі, а звідти на військовому кораблі переправлений до Новоросійська.

Спільний комплексний план дій був прийнятий 14 липня 2015 року . Він передбачає виконання Тегераном певних кроків щодо обмеження ядерної програми в обмін на скасування міжнародних санкцій, а також однобічних обмежувальних заходів США і ЄС.