3 хоч і представив карикатурну графіку для ілюстрації свого бачення нового ядерного арсеналу, але у його заявлених намірах не було нічого смішного.
Російський президент не лише нагадав своїй внутрішній аудиторії про відновлення "величі" країни перед вибори. Він також послав сигнал США і НАТО про те, що коли йдеться про гонку ядерних озброєнь, він не збирається відступати.
Про це пише Financial Times, коментуючи вчорашні заяви президента Росії і нагадуючи, що не так давно США оголосили про намір переглянути свої ядерні можливості. Путін оголосив амбітні плани збудувати нові ядерні крилаті ракети, які матимуть необмежений радіус дії, підводні безпілотники, які зможуть уражати цілі як ядерними так і звичайними боєголовками, а також "невидимі" надзвукові ракети, які будуть з повітря завдавати удари по авіаносцях.
Втім, хоч оборонні аналітики називають деякі описані Путіним можливості цілком достовірними, інші його заяви викликають у них сумніви.
"Хоч щось з цього працює? Воно взагалі існує?, - сумнівається президент Ploughshares Fund Джо Сайрінсіон. - Все це на певному етапі розробки".
Колишній міністр закордонних справ Великої Британії Малкольм Ріфкінд назвав промову Путіна класичним прикладом політичної пропаганди.
"На певному рівні вона подібна до того, як Кім Чен Ин каже: "У мене ядерна зброя, ніхто не може мене торкатися". Це було зроблено для того, щоб справити враження", - сказав колишній британський дипломат.
Видання зауважує, що про плани Росії оновити свій арсенал міжконтинентальних балістичних ракет було відомо ще раніше. Російські наміри з побудови безпілотників на ядерних двигунах чи торпед теж були розкриті на початку року.
"Дійсно важка боєголовка на такому носії зробить завдання контролю на глибині дуже складним без використання контролюючих поверхонь, які будуть тримати об'єкт на глибині. Але я не бачу таких поверхонь, які б змогли допомогти втілити такий підхід", - сказав колишній офіцер субмарини військово-морських сил США і старший науковий співробітник Центру стратегії і бюджетних оцінок Браян Кларк.
Однак, найбільший скепсис викликали заяви Путіна про ядерну крилату ракету з необмеженим радіусом дії. Аналітик Міжнародного інституту стратегічних досліджень Дуглас Баррі сказав, що США і СРСР намагалися щось подібне створити в часи Холодної війни.
"Це було так проблематично на багатьох рівнях, що вони покинули цей задум", - сказав Баррі, додавши, що не впевнений, чи російські погрози - це реальна програма, яка призведе до розгортання такої зброї.
Нагадаємо, що держдеп США відреагував на заяву Путіна про ядерні ракети. У держдепі підкреслили, що використання ядерної зброї, про яку розповідав 1 березня президент Росії Володимир Путін, порушує міжнародні зобов'язання Москви.
Перед цим заяву Путіна про нові ядерні ракети прокоментували в Пентагоні. Зокрема, там заявили, що заява російського президента Міноборони США не здивувала та висловили сумнів, чи додала Росія нові можливості для свого ядерного арсеналу, крім вже відомих американським військовим і розвідці.
Раніше президент Росії Володимир Путін у посланні Федеральним зборам 1 березня заявив, що у Росії створена і пройшла випробування нова крилата ракета з ядерною енергетичною установкою. За словами Путіна, нова ракета має необмежений радіус дії і "непередбачувану траєкторію польоту". При цьому Путін заявив, що "ні в кого іншого такої зброї поки немає", а коли з'явиться, додав він, "наші хлопці придумають щось нове".