UA / RU
Підтримати ZN.ua

WP: США доведеться довго підтримувати Україну, але перемога над Путіним варта того

Стара американська політика щодо Києва провалилася через страх спровокувати Кремль, більше цю помилку не можна повторювати.

Російська війна проти України, на думку багатьох експертів, повинна була тривати менше тижня. Але ось вона триває вже третій місяць. Тож для США і їхніх союзників зараз хороший момент, щоб оцінити все, чого вдалося досягти, а також скласти план, що робити далі.

Про це пише Washington Post в редакційній статті, зауважуючи, що позитивних здобутків чимало. Завдяки сміливості й рішучості ЗСУ і українського народу Росія не здобула швидку перемогу, про яку мріяла. Її змусили відступити від Києва, перегрупуватися й зосередитися на наступі в південній і східній частинах України. США і НАТО відмовилися від стратегії, яка допускала високу ймовірність швидкої російської перемоги. Тепер союзники допомагають українському опору. Крім того, попри всі очікування Владіміра Путіна, альянс не розколовся. Він навіть зайняв більш жорстку позицію в питанні економічних санкцій. Навіть Німеччина, яка раніше була проти тиску на Москву, тепер підтримує заборону імпорту російської нафти. НАТО не просто не розпався, він навіть скоро розшириться, надавши членство Фінляндії і Швеції.

Читайте також: Зеленський: «Війна в Україні – вбивство іншої точки зору»

Однак, на думку видання, попереду ще більш дорога і довга боротьба. Росія намагається пробитися з окупованих частин Донбасу, а також з Криму, щоб оточити українські війська. Щоб цього не сталося, армії України необхідні негайні поставки важкого озброєння. А щоб ЗСУ змогли піти в контрнаступ в кінці весни і на початку літа, потрібні будуть ще більші поставки зброї у найближчі тижні.

Саме тому запит президента Джо Байдена про виділення 33 мільярдів доларів допомоги для України, з яких 20 мільярдів підуть на військові потреби країни, не просто доречний, а терміновий. І Конгрес повинен відповісти належним чином. Відновлена система ленд-лізу також дозволить США посилювати оборону України впродовж довготривалого періоду.

Однак, довгострокові зобов’язання приховують довгострокову небезпеку. Чим важче становище Путіна, тим більше він схильний спростити свої проблеми, застосувавши ще більшу грубу силу чи хоча б погрожуючи цим. Саме для цього Москва намагалася останнім часом шантажувати Європу енергоносіями, говорила про опосередковану війну між Росією і НАТО, а також натякала на застосування ядерної зброї.

Видання зауважує, що стара політика США щодо України провалилася, тому що через страх спровокувати Путіна ніхто нічого не робив, щоб стримати агресора. Звісно, це не означає, що зараз адміністрації Байдена потрібно кинутися в протилежному напрямку. Але зважаючи на українські успіхи на полі битви, а також на готовність Європи шукати нові джерела енергоносіїв, можна перейти до політики максимальної твердості.

«Мета путінської війни - не завоювати Україну, а повалити міжнародний порядок загалом. Тож ціна і ризики варті того, щоб подбати про провал Росії, яка після цього конфлікту повинна стати нездатною на таку агресію», - йдеться в статті.