Провал зустрічі на вищому рівні президента Трампа з північнокорейським лідером Кім Чен Ином виявила фундаментальну слабкість стратегії президента США у боротьбі зі зростаючою ядерною загрозою з боку Північної Кореї. Президент вважав, що його особиста імпровізаційна дипломатія, в рамках якої він необґрунтовано лестить тирану, допоможе роззброїти КНДР - зробити те, чому країна пручалася десятиліттями. Замість цього Кім зробив йому неприйнятну пропозицію, яка не залишила Трампу іншого вибору, крім як піти, пише газета The Washington Post в редакційній статті.
Добре, що він пішов. Але через прорахунок Трампа відносини між США та Північною Кореєю хаотичні. Режим продовжує виробляти матеріали для зброї і ракет великої дальності, здатних завдати удару по Сполученим Штатам. Він закликає до корінної зміни підходу США - хоча набагато більш доречно говорити про зміну підходу Північної Кореї, враховуючи жахливі порушення прав людини режимом Кіма.
Якщо б адміністрація Трампа дотримувалася більш предметного підходу до переговорів, Кім знав би, що позиція, яку він зайняв у Ханої, помилкова. За словами Трампа, 35-річний голова КНДР запропонував закрити північний ядерний комплекс в Йонбені в обмін на зняття всіх санкцій. При цьому в розпорядженні режиму залишилися б інші ядерні об'єкти. Пхеньян вже двічі укладав угоди, за умовами яких повинен був закрити Йонбен. Але навіть якщо б у цей раз його гарантовано закрили, цього далеко недостатньо, щоб вимагати від Сполучених Штатів зняття санкцій.
Кім, можливо, вважав, що він може збити з пантелику Трампа, який на їхній останній зустрічі раптово погодився припинити військові навчання США з Південною Кореєю в обмін на заяву про денуклеаризацію. Відтоді Трамп хвалився схвальними листами, які він отримував від Кіма, говорив про те, що "закохався" в нього, і припинив спроби США привернути увагу до злочинів проти людяності, які чинить режим у Північній Кореї. Між тим, міжнародний економічний тиск на режим ослаб.
Навіть після провалу саміту Трамп продовжує посилати неправильні сигнали. На прес-конференції в Ханої він поставив під сумнів висновки американської розвідки про те, що Північна Корея продовжує розширювати свій ядерний арсенал, і відмовився сказати, чи буде він як і раніше вимагати повної денуклеаризації до скасування санкцій. Він знову поставив під сумнів важливість військового союзу США і Південної Кореї.
Найгірше те, що Трамп запропонував Киму проігнорувати справу про американця Отто Уормбіра, сказавши, що "повірив на слово" диктатору. Кім Чен Ин сказав, що не знав про тортури в північнокорейській в'язниці, які призвели до смерті американського студента. Якщо Трамп дає добро Кіму на такі злодіяння, не дивно, що той пропонуватиме тільки односторонні угоди.
За словами Трампа, Кім Чен Ин запевнив його, що Північна Корея не повернеться до ядерних або ракетних випробувань. Якщо це дійсно так, у нас все ще буде час і можливості для переговорів. Але тепер має бути ясно, що дрібні й безглузді спроби президента укласти угоду не увінчаються успіхом.
27 лютого в Ханої розпочався дводенний саміт США-КНДР на рівні глав держав. У перший день Трамп і Кім Чен Ин провели зустріч у форматі тет-а-тет. Президент США оцінив зустріч з лідером КНДР як "дуже добру". Мета саміту – подальший прогрес у виконанні домовленостей, досягнутих у ході саміту в Сінгапурі. У другий день стало відомо, що Трамп і Кім не домовилися щодо денуклеаризації Північної Кореї, проте Кім заявив, що запевнив Трампа, що хоче "позбавитися своєї ядерної програми".