Уряд Німеччини все активніше наполягає на тому, щоб Сербія зрештою обрала: йти шляхом до ЄС або на партнерство з Росією, пише Welt.
«Потреба в прийнятті рішення стає дедалі гострішою з огляду на геополітичні події», — сказав у вівторок представник уряду в Берліні, маючи на увазі російську агресивну війну в Україні.
Напередодні конференції щодо ситуації на Західних Балканах, яка відбулась у Берліні в четвер було сказано, що сербська сторона «здивована і розчарована» тим, що Сербія підписала угоду про розширення співпраці з Росією. Це дещо дисонує з очікуваннями, що кандидати на вступ до ЄС також повинні прийняти санкції Європейського Союзу проти Росії.
Складається враження, що президент Сербії Александар Вучич, як досвідчений політик, добре усвідомлює своє маятникове положення між ЄС і Росією.
«Але сидіти на двох стільцях стає дедалі незручніше», — заявили в урядових колах Берліна. Якщо Вучич вирішить вести свою країну до ЄС, він матиме підтримку федерального уряду. "Якщо він вирішить піти іншим шляхом, наслідки будуть зворотні", – йдеться в повідомленні.
Як пише DW, більшість сербів підтримують війну Путіна в Україні. Багато хто має травматичні спогади про бомбардування НАТО під час війни в Косово та не довіряє Заходу.
Сербія традиційно підтримує тісні зв'язки з Росією. Інші країни Західних Балкан і ЄС побоюються, що Росія хоче впливати на регіон через уряд у Белграді.