Схильність президента США Дональда Трампа до зайвої кількості необґрунтованих хвастощів і відвертої брехні продовжилася швидкими темпами. Станом на 5 серпня, у свій 928-й день перебування на посаді, він висунув 12019 хибне тверждення або таке, що вводить в оману, відповідно до данимх сервісу Fact Checker від американської газети The Washington Post, який аналізує, класифікує і відстежує кожну підозрілу заяву, зроблену президентом Сполучених Штатів.
Газета відзначає, що Трамп перетнув позначку в 10 тисяч таких висловлювань 26 квітня, і з тих пір цей показник збільшується в середньому на 20 сумнівних висловлювань в день. З початку свого президентства - це близько 13 таких заяв на день.
Близько п'ятої частини цих заяв стосуються імміграції. Фактично, його повторне затвердження - 190 разів - це те, що його прикордонна стіна будується. Конгрес відмовився фінансувати конкретний бар'єр, який він представляв, тому він спробував позначити огорожу і ремонт існуючих бар'єрів як "стіну".
Помилкові або оманливі заяви про торгівлю, економіку та розслідуванні російського втручання в президентську кампанію 2016 року становлять близько 10 відсотків від загальної кількості. Претензії з цих питань також є одними з найбільш повторюваних.
Трамп 186 разів помилково заявив, що економіка США сьогодні найкраща в історії. У 166 випадках він стверджував, що Сполучені Штати "втратили" гроші через торговельний дефіцит. Це відображає основне нерозуміння економіки. Країни не "втрачають" гроші через торговельний дефіцит. Торговельний дефіцит просто означає, що люди в одній країні купують більше товарів з іншої країни, ніж люди в іншій країні купують з першої країни. Торговий дефіцит також залежить від макроекономічних чинників, таких як валюта, економічне зростання, а також норми заощаджень і інвестицій.
Трамп 162 рази помилково сказав, що впровадив найбільше зниження податків в історії США.
Постійна заслуга президента в Твіттері також додає до цих показників. Понад 18 відсотків неправдивих або таких, що вводять в оману заяв він опублікував в соціальній мережі.
Схильність Трампа до повторення помилкових тверджень підтверджується тим фактом, що в базі даних Fact Checker було зареєстровано понад 300 випадків, в яких він повторював варіант однієї вимоги не менше трьох разів.
Навіть незважаючи на те, що заяви Трампа без фактів поширюються, є свідчення того, що його підхід зазнає невдачі.
Згідно з опитуванням Washington Post Checker, опублікованим у грудні, менше 3 з 10 американців вірять багатьом з його найбільш поширених хибних тверджень.