Військово-повітряні сили (ВПС) США розкрили деталі секретної програми Повітряного домінування наступного покоління (Next Generation Air Dominance - NGAD), в якій розглядається можливість випуску багатоцільового стелс-винищувача шостого покоління в модифікаціях ближнього і дальнього радіусу дії. Машини також будуть атакувати наземні цілі, заявили в Конгресі.
Відомо, що в слуханнях Конгресу брали участь начальник штабу ВПС генерал Чарльз Браун і глава Бойового авіаційного командування генерал Марк Келлі.
Вони заявили, що згідно з програмою, літаки шостого покоління. ВПС хочуть отримати версії важкого винищувача з великою дальністю і бойовим навантаженням для операцій в Індо-Тихоокеанському регіоні і легкого винищувача з меншою дальністю і бойовим навантаженням для операцій в Європі.
Вони повинні бути багатоцільовими, здатними вести повітряний бій і наносити удари по наземних цілях. За словами Брауна, винищувачі NGAD повинні бути "системою систем" як літак, що виконує завдання повітряного домінування. Винищувачі повинні бути здатні заходити в так звані райони A2/AD - Anti-Access/Area-Denial (зони підвищеної небезпеки, в яку війська НАТО не можуть проникнути без неприйнятного для них шкоди навіть при переважаючих силах), прориваючи будь-які системи ППО, знищуючи авіацію і найважливіші цілі противника.
Коли почнуть виробництво машин нового покоління, поки невідомо. Повідомили лише про те, що запуск буде "досить швидко".
Американські ВПС поки не розкривають навіть загальні тактико-технічні дані нового винищувача. Всі інформація про нього строго засекречена. В даний час Збройні сили США мають у своєму розпорядженні двома типами винищувачів п'ятого покоління - F-22 Raptor і F-35 Lightning II. Згодом новітні винищувачі, створювані за програмою NGAD, повинні прийти їм на зміну.
Напередодні Пентагон заявив про виділення Україні 150 млн доларів військової допомоги. Однак тільки грошима не обійдеться.
Там зазначають, що Україна отримає протиартилерійські радари, засоби для боротьби з безпілотними летальними апаратами, засоби захищеного зв'язку, засоби радіоелектронної боротьби і військово-медичної евакуації. Крім цього, буде проведено навчання та надано обладнання, щоб підвищити безпеку і потужність баз ВПС України.