UA / RU
Підтримати ZN.ua

Втручання РФ у вибори в США: Трамп довіряє і висновкам американських спецслужб, і заявам Путіна

У цьому питанні президент США "на боці спецслужб". Але також переконаний у тому, що "президент Путін щиро вірить у те, що Росія не втручалася".

Президент США Дональд Трамп на прес-конференції у В'єтнамі у неділю, 12 листопада, спробував дистанціюватися від зроблених напередодні заяв про те, що довіряє президенту Росії Володимиру Путіну у питанні невтручання в американські вибори, повідомляє Reuters.

"Що стосується того, вірю я чи ні, я на боці наших спецслужб з їх нинішнім керівництвом. Тим більше, що на даний час їх очолюють прекрасні люди, і я вірю у наші спецслужби", - повідомив Трамп.

Суботні висловлювання Трампа викликали критику, оскільки раніше спецслужби США прийшли до висновку про те, що втручання Росії у президентські вибори 2016 року все ж було. Як зазначає видання, президент США "дав ясно зрозуміти", що в цьому питанні прийняв бік спецслужб.

Тим не менш, на думку Трампа, президент Росії цілком щиро переконаний у тому, що Росія в американські вибори не втручалася.

"Я вважаю, що президент Путін дійсно переконаний, і переконаний сильно, у тому, що не втручався в наші вибори. Те, у що він вірить, це те, у що він вірить", - підкреслив американський гарант.

За його словами, він не має наміру дискутувати з Путіним у цьому питанні, замість цього він хотів би продовжити з ним роботу над врегулюванням ситуації в Україні, Північній Кореї і Сирії.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що ФБР не виявило жодного впливу Білого дому на розслідування про втручання Росії у президентські вибори 2016 року. Виступаючи публічно вперше після того, як він був затверджений керівником Бюро, Крістофер Врей також похвалив спеціального радника Департаменту юстиції США Роберта Мюллера, який розслідує справу про російське втручання у вибори і ймовірну змову команди Дональда Трампа з Росією.

Раніше, Facebook і Twitter показали масштаб втручання РФ у вибори в США. Так, зареєстровані в Росії користувачі розмістили протягом двох років у соціальній мережі Facebook близько 80 тисяч записів, спрямованих на "розкачування" громадської думки в США. Своєю чергою Twitter повідомляє, що ідентифікував 2752 фейкові облікові записи, що набагато більше, ніж заявлене раніше кількість – 201.

27 жовтня велике журі присяжних у Вашингтоні схвалило перші обвинувачення в рамках розслідування про втручання Росії у вибори президента США в 2016 році.