"Ми перемагаємо", — заявив прем'єр-міністр Ізраїля Біньямін Нетаньягу у своїй зухвалій і водночас сюрреалістичній промові на Генеральній Асамблеї Організації Об'єднаних Націй 27 вересня, виголошеній невдовзі після того, як він віддав наказ завдати масованого авіаудару з метою знищення лідера “Хезболли” Хасана Насралла. Пізніше "Хезболла" підтвердила ліквідацію свого лідера Ізраїлем.
Військова кампанія Ізраїля проти "Хезболли" почалася з підриву тисяч замінованих пейджерів і рацій угрупування й продовжилася вбивством Насралли, а також ліквідацією ще одного з його вищих командирів — Набіля Каука, який командував підрозділом превентивної безпеки. Військовий аналітик Мік Райан назвав смерть Насрулли більш важливою, ніж вбивство колишнього лідера "Аль-Каїди" Усами бін Ладена у 2011 році, зазначає Марк Чемпіон, колумніст Bloomberg Opinion.
Колумніст стверджує, що Ізраїль загруз у кривавій війні, вплив якої на цивільне населення налаштував проти нього більшу частину світу. Будь-яка подальша нормалізація відносин Ізраїля з арабським світом стала політично неможливою.
"Успіх ізраїльської повітряної кампанії проти "Хезболли" відкрив вікно можливостей для знищення терористичного угрупування, але чергова ізраїльська окупація південного Лівану навряд чи досягне цієї мети", — пише Чемпіон.
Ще до вбивств лідерів угрупування Нетаньягу заявив, що Ізраїль "не має іншого вибору, окрім як продовжувати боротьбу з "Хезболлою"". Він додав, що "Ізраїль має повне право усунути "Хезболлу" і безпечно повернути наших громадян до своїх домівок".
Більше про конфлікт між Ізраїлем та "Хезболлою" читайте у статті В'ячеслава Ліхачова "Чи досягнуть мети "стріли півночі" Ізраїлю".