UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вторгнення Росії в Грузію 2008 року: сьогодні дев'ята річниця початку війни

Російські війська досі на грузинській території.

Сьогодні, 8 серпня, виповнюється 9 років з дня початку російсько-грузинської війни 2008 року, яка почалася зі збройного конфлікту в Південній Осетії, яка належить 3.

В ніч перед цим днем після обстрілів грузинських сіл з боку південноосетинських сепаратистів Тбілісі оголосив про намір відновити конституційний порядок. В результаті армія Грузії змогла зайняти більшу частину головного осетинського міста Цхінвалі. Але Кремль вирішив не дозволити владі Грузії відновити контроль над територіями своєї країни і увів війська, виправдавши це тим, що грузинські війська нібито скоїли "атаку" проти російських "миротворців".

Під час прямого вторгнення російської армії в країну танкові бригади росіян вийшли за межі невизнаного утворення Південної Осетії. Крім того, Росія бомбардувала грузинські міста, військові бази і об'єкти цивільної інфраструктури, а також задіяла свої військово-морські сили, зокрема Чорноморський флот, який базується в українському Криму.

26 серпня 2008 року Москва визнала незалежність сепаратистських утворень у грузинській Абхазії і Південній Осетії. При цьому, російські війська досі лишаються на цих територіях Грузії, хоча, згідно з мирною угодою, яка була досягнута за посередництва лідерів ЄС, вони повинні були покинути країну до 1 жовтня 2008 року.

Нещодавно стало відомо, що Росія "відрізала" півкілометра території Грузії. Російські окупанти у Грузії встановили на околиці сіл Бершуеті та Собісі ще один зелений банер, що означає "кордон" окупованих територій. За словами представника голови управи Горійського муніципалітету Давида Церцвадзе, даний банер пересунутий від старого позначення "кордону" приблизно на 500 метрів.