UA / RU
Підтримати ZN.ua

Все більше дітей "витягують" зі школи та змушують працювати

Ситуація в світі від ООН

Майбутнє мільйонів дітей знаходиться під загрозою, оскільки все більше їх витягують зі школи та змушують працювати, заявив BBC глава профспілки ООН. А Гілберт Хунгбо, генеральний директор Міжнародної організації праці (МОП) каже, що на тлі глобальних економічних проблем у регіонах по всьому світу спостерігається «регрес». Деякі з найгірших форм роботи включали сексуальну експлуатацію. Аби цьому завадити, потрібні термінові дії, пише BBC

Читайте також: У Німеччині чоловік напав на українських дітей і скинув 10-річного хлопчика з мосту

«Поєднайте ефект Covid зі зростанням інфляції та подорожчанням життя [і] це тільки погіршило ситуацію», — сказав він. «Якщо ми не діятимемо зараз, не діятимемо рішуче та швидко, проблема буде загострюватись».

Дані, зібрані ООН на початку 2020 року, показали, що близько 160 мільйонів дітей були піддані дитячій праці, і що глобальний прогрес у припиненні цього зупинився вперше за 20 років. Попередні дані свідчать про те, що ця тенденція продовжується.
 
Скорочення вартості життя – частково спричинене зростанням цін на продукти харчування та енергоносії, спричиненим війною в Україні – для деяких сімей «зробило різницю між тим, мати один раз на день чи ні». У деяких випадках це призвело до «найгіршої форми дитячої праці», коли батьки змушували своїх дітей займатися секс-бізнесом, щоб допомогти своїм сім’ям.

Читайте також: ЦНС: Росіяни вивозять до Челябінська дітей з тимчасово окупованої Ясинуватої на Донеччині

У прибережному місті Момбаса на південному сході Кенії одна 14-річна дівчина розповіла ВВС, що у неї не було іншого вибору, окрім як шукати роботу, оскільки її матері було важко дозволити собі їжу та платити за навчання для неї та двох її братів і сестер.

Щоб заробити гроші, вона сказала, що «спала з чоловіками, прала білизну та заплітала волосся».
Коли вона відвідує школу, вона сказала, що іноді відчуває такий голод, що «не може взяти ручку, щоб писати».
Розмовляючи з їхнього маленького дому, її мати сказала, що «нелегко сказати дитині зробити щось подібне».
Але вона сказала, що не змогла утримувати сім’ю після того, як втратила роботу під час пандемії, і тепер важко зводити кінці з кінцями, праючи білизну.
 
«Це дуже розриває серце. Я хотів би, щоб моя дитина ходила до школи, як інші діти, щоб вона могла отримати хорошу роботу, яка допоможе їй у майбутньому, але оскільки у мене немає коштів, вона змушена це робити. робота».
Жінка, яка керує сусіднім борделем, сказала, що її бізнес «процвітає», оскільки вона отримує все більше і більше молодих дівчат, які відчайдушно потребують грошей.

Читайте також: В Україну вдалося повернути ще 11 дітей, яких вкрала Росія

Пан Хонгбо сказав, що зростання дитячої праці спостерігається в країнах з низьким, середнім і високим рівнем доходу, а також у таких секторах, як сільське господарство, гірнича промисловість і будівництво.

"Очевидно, що ми перебуваємо в критичний момент", - сказав він, додавши, що "основна причина - бідність".
Конкретні обставини в різних країнах відрізняються, але Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) каже, що інфляція та зростання вартості життя є «загальною проблемою», яка впливає на дітей різними способами.

«Багато сімей із розпачу змушені вдаватися до дійсно неможливих рішень і негативних стратегій подолання, які впливають на дітей зараз і в довгостроковій перспективі», – сказала Наталія Віндер-Россі, директор програми соціальної політики та соціального захисту ЮНІСЕФ.
 
ВВС відвідала кілька країн, щоб побачити, як економічні проблеми впливають на дітей.
У місті Сідон на півдні Лівану діти сказали, що кинули школу, щоб прогодувати свої сім'ї

«Коли я навчався в школі, я мріяв стати вчителем. [Тепер] я перестав мріяти», — розповів BBC 14-річний Алаа, який прибирає в будинках людей.

Читайте також: Окупанти продовжують викрадати українських дітей — ЦНС

ЮНІСЕФ каже, що більш ніж одна з 10 сімей у Лівані відправляє своїх дітей на роботу. Країну чекає майже повний колапс економіки.

"Звичайно, я хотів би піти до школи, але в цій ситуації кому прийде в голову ходити до школи? Треба забезпечувати сім'ю. Я задихаюся... але я змушений це терпіти", - сказав 15 -річний Мухаммед, який продає серветки на дорозі проїжджаючим автомобілям.

Але пан Хунгбо сказав, що, хоча ситуація була «дуже тривожною», він залишався оптимістом щодо того, що рішення можна знайти.

Він сказав, що немає «однозначного підходу для всіх», але політика, спрямована на освіту, створення робочих місць і боротьбу з незаконними виробництвами, є одними з дій, які можна вжити.
За його словами, урядам необхідно «активізуватися зараз».