UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вперше за шість років: Південна Корея провела артилерійські навчання біля кордону з КНДР

Сеул призупинив дію міжкорейської військової угоди 2018 року, яка обмежувала подібні маневри. 

Фото ілюстративне

Фото ілюстративне

Південна Корея у вівторок, 2 липня, відновила навчання з бойовою стрільбою на артилерійських полігонах поблизу кордону з Північною Кореєю — вперше за шість років. Це відбулося після призупинення дії міжкорейської угоди про зниження напруженості, яка обмежувала проведення таких навчань, повідомляє Yonhap.

Читайте також: КНДР назвала стосунки США, Південної Кореї і Японії "азійською версію НАТО"

Згідно з заявою армії Сеула, в навчаннях на прикордонних полігонах використовувалися самохідні гаубиці К9 і К105А1.

4 червня Південна Корея призупинила дію міжкорейської військової угоди 2018 року після того, як КНДР почала запускати повітряні кулі зі сміттям та намагалася вивести з ладу GPS-сигнали поблизу прикордонних островів.

Призупинення угоди дозволило Південній Кореї відновити навчання для посилення оборони лінії фронту. Раніше артилерійські й військово-морські маневри були заборонені через встановлені в цьому районі сухопутні й морські буферні зони. Поблизу кордону також були визначені безпольотні зони для запобігання випадковим зіткненням літаків.

Минулого тижня морська піхота Південної Кореї вперше за сім років відновила повномасштабні навчання з бойовою стрільбою із застосуванням гаубиць К9 і реактивних систем залпового вогню Chunmoo поблизу міжкорейського морського кордону, який ретельно охороняється.

Читайте також: КНДР заявила, що випробувала балістичну ракету, здатну нести надвелику боєголовку

Останнім часом КНДР вдається до більш войовничої риторики на тлі розширення співпраці з Росією. Здавалося б, Москва власноруч зняла запобіжники, які стримували Сеул від постачання зброї Україні: РФ демонструє відверте нехтування режимом санкцій Ради Безпеки ООН проти Північної Кореї та сформувала військовий союз із КНДР, що становить пряму загрозу безпеці на Корейському півострові. Чи надасть після цього Південна Корея смертельну зброю Україні, розмірковувала Наталія Бутирська.