Президент Франції Франсуа Олланд 10 лютого розпочав свій триденний державний візит до США на запрошення свого американського колеги Барака Обами і його дружини. Про це повідомили у прес-службі Єлисейського палацу (адміністрація президента Франції).
"Програма візиту передбачає переговори президентів, серед тем двостороннього обговорення буде питання розвитку ситуації в Україні", - зазначили у прес-службі.
Нинішній візит є першим за останні 18 років державним візитом президента Франції до США. Востаннє Сполучені Штати відвідував президент Франції Жак Ширак у лютому 1996 року.
Очікується, що у перший день візиту Олланд відвідає Монтіселло (штат Вірджинія), де разом з Обамою відвідає будинок третього президента США Томаса Джефферсона.
11 лютого Олланд та Обама проведуть переговори у Вашингтоні, під час яких обговорять міжнародні питання. Зокрема, крім ситуації в Україні, президенти обміняються думками про розвиток подій у Сирії, Ірані та обговорять загрозу тероризму в країнах Північної та Центральної Африки.
Окрім того, обидва президенти відвідають меморіальний цвинтар в Арлінгтоні, де поховано учасників воєн, президентів, голів Верховного суду і астронавтів США. Там президент Франції вперше посмертно нагородить орденом Почесного легіону одного з солдатів, які брали участь у Другій світовій війні на території Франції. Завершиться другий день візиту урочистим обідом на честь французького лідера.
У середу, 12 лютого, Олланд відвідає Каліфорнію, де у Сан-Франциско зустрінеться з керівниками найбільших американських підприємств і французькими підприємцями, що працюють у США.
2 лютого Обама пояснив, яким він бачить вихід із кризи в Україні: потрібен консенсус між владою, опозицією і Майданом - необхідно створення єдиного легітимного уряду з урахуванням, по можливості, інтересів усіх сторін. Також Обама відзначив наявність історико-культурних і соціально-економічних зв'язків між Україною і Росією, і засумнівався у необхідності жертвувати ними обом країнам у збиток.
На думку Олланда, "ситуація в Україні серйозна і спонукає до максимальної пильності". !zn
Читайте також:
Франсуа Олланда названо найнепопулярнішим президентом в історії Франції
Жарт президента Франції спровокував дипскандал з Алжиром