UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вперше з 1998 року у Венесуелі на виборах перемогла опозиція

"Блок демократичної єдності" отримує 99 місць із 167, в той час як правляча Соціалістична партія - 46 місць.

Опозиція Венесуели отримала переважну більшість місць у національних Зборах країни за результатами минулих 6 грудня виборів. Таким чином, це перша перемога противників чинної влади за останні 17 років, повідомляє Associated Press з посиланням на президента Національної виборчої ради Тібісау Лусена.

Він заявив, що Блок демократичної єдності отримує принаймні 99 місць і 167. Правляча Соціалістична партія отримує 46 місць. Розподіл інших місць поки невідомий.

Президент країни Ніколас Мадуро визнав перемогу опозиції, заявивши, що, незважаючи на несприятливі особисто для нього результати, демократія і конституція у Венесуелі перемогли. "Сьогодні я можу сказати, що перемогла економічна війна", - сказав він у своєму телезверненні.

Агентство відзначає, що результати минулих виборів багато в чому зумовлені втомою населення країни від розгулу злочинності, постійної нестачі основних товарів і високої інфляції. У магазинах Венесуели нерідко відсутні навіть основні продукти харчування - молоко, рис, кава, кукурудзяна мука і рослинне масло. Також значний вплив на економіку Венесуели спричинило падіння цін на нафту.

Парламент нового скликання почне свою роботу у січні 2016 року, він обирається строком на п'ять років.

Читайте також: Президент Венесуели очікує нафту нижче $ 30, але сподівається на "диво"

AP нагадує, що з 1999 по 2013 року аж до своєї смерті при владі у Венесуелі перебував харизматичний Уго Чавес. На думку багатьох експертів, зі смертю яскравої та неординарної особистості, якою був Чавес, у Венесуелі завершився період авторитарного правління.

6 грудня, у день проведення виборів, венесуельськими спецслужбами був затриманий один з лідерів опозиції Карлос Эрмосо. Очолювана ним партія примикає до опозиційного об'єднання "Круглий стіл демократичної єдності".

10 вересня інший опозиційний венесуельський політик Леопольдо Лопес був засуджений до 13 років ув'язнення. Лопес, який очолив протести 2014 року в Каракасі, був заарештований 18 лютого за звинуваченням у підпалі, тероризмі і вбивстві. Опозиція вважає процес над ним повністю сфабрикованим.