UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вперше мільярдери в США заплатили податки за нижчою ставкою, ніж звичайні американці

Перший у своєму роді аналіз ефективних податкових ставок американців з 1960-х років, економісти назвали "Тріумф несправедливості". Дані свідчать, що середня податкова ставка, що сплачується самими багатими 400 сім'ями в країні, була нижче, ніж ставка, що виплачується американськими родинами з низькими доходами.

Згідно з дослідженням економістів з Каліфорнійського університету Берклі, які у своєму аналізі "Тріумф несправедливості" виявили, що американські мільярдери вперше в історії заплатили податки за 2018 рік за меншою ставкою, ніж представники робітничого класу США з низькими доходами, повідомляє Independent.

Економісти Еммануель Саез і Габріель Цукман вивчили податкові ставки американців за кілька десятиліть. Вони врахували федеральні прибуткові податки, корпоративні податки, податки штату, місцеві податки та непрямі податки. Вчені з'ясували, що в 2018 року середня ефективна ставка податку, яку сплачували 400 найбагатших родин у країні, склала 23%, в той час як найбідніша половина американських домогосподарств платила податки за середньою ставкою 24,2%, а середній американець - по 28%.

Для порівняння, у 1980 році багаті американці платили податки за ефективною ставкою у розмірі 47%, а в 1960-му цей показник сягав 56%. При цьому ставка, за якою платить значна частина населення країни мало змінилася з часом, йдеться в дослідженні.

" Сім'ї Трампа, Цукерберга і Баффета платять більш низькі податки, ніж вчителі та секретарі", – зазначають Саез і Цукман. На думку вчених, податки на заробітну плату і регресивні податки з продажів збільшують загальний податковий тягар більш бідних американців, у той час як податки на капітал скорочуються з 1980 року.

Висновки економістів підтверджує стаття мільярдера Уоррена Баффета, який на даний момент займає третє місце в списку Forbes в глобальному рейтингу мільярдерів, опублікована в 2011 році в The New York Times. Тоді бізнесмен зазначав, що відсоток від його доходів, який він сплачує у вигляді податків, різко впав за останні десятиліття. Баффет стверджував, що платить більш низьку ставку, ніж його секретар. Увагу на розрив між найбагатшими і звичайними громадянами також звертали генеральний директор JPMorgan Chase Джеймі Даймон і засновник Bridgewater Associates Рей Даліо.

Раніше, група заможних американців, в числі яких відомий інвестор і мільярдер Джордж Сорос, опублікувала відкритий лист до кандидатів у президенти США на виборах 2020 року, закликавши їх ввести податок на багатство.

Автори листа стверджують, що Америка несе моральну, етичну і економічну відповідальність за те, щоб оподатковувати ще більшим податком їх багатство. Податок на багатство, за їх словами, може допомогти подолати кліматична криза, поліпшити економіку, підвищити результати щодо охорони здоров'я, справедливо створити нові можливості та зміцнити демократичні свободи.