Спроба винести вотум недовіри прем'єр-міністру Чехії Андрію Бабішу провалилася при голосуванні в парламенті, яке закінчилося рано вранці в четвер, 27 червня. Про це повідомляє DW.
З 200 чеських 85 депутатів проголосували "за", стільки ж "проти", в результаті ініціаторам вотуму не вдалося досягти необхідної абсолютної більшості. 12 депутатів утрималися, 18 - відсутні. Для відставки уряду необхідно було зібрати 101 голос.
Процедурі голосування передували 17-годинні дебати, під час яких один з лідерів опозиційної Громадянської демократичної партії Петро Фіала закликав Бабіша звільнити своє місце, звинувативши його в "потужному конфлікт інтересів".
"Бочка переповнилася, люди кажуть, що настала межа їхньому терпінню", - заявив опозиціонер.
"Я бачу в цьому спробу дестабілізувати країну", - сказав, у свою чергу, Бабіш, піддавши критиці ініціативу опозиції.
Нагадаємо, 23 червня в Празі на акцію протесту проти Бабіша вийшли близько 280 тисяч людей. Ця акція стала наймасовішою в Чехії з часів оксамитової революції 1989 року. Демонстранти вимагали негайної відставки прем'єра, якого звинувачують у корупції, а також проведення незалежного розслідування у його справі.
Протести почалися ще в квітні, коли мультимільйонера Бабіша звинуватили в шахрайстві при розподілі субсидій Євросоюзу на користь належного йому холдингу Agrofert. ЄК може змусити компанію Бабіша повернути отримані близько 17,4 мільйона євро. Сам прем'єр відкидає всі звинувачення на свою адресу.
У минулому році в Чехії проходили акції протесту з вимогою відставки Бабіша на тлі "кримського скандалу". Син Бабіша заявив ЗМІ про те, що його насильно вивезли в окупований Крим, щоб не дати свідчити у справі про махінації з євросубсидіями в рамках справи про "Гніздо Лелеки". У свою чергу Бабіш заявив про те, що його син хворий на шизофренію. На центральні вулиці Праги вийшли тисячі людей з вимогою відставки прем'єр-міністра.