Переконувати людей в корисності вакцинації проти коронавірусу було б краще, ніж змушувати їх примусово робити щеплення.
Про це заявила директор відділу ВООЗ по імунізації Кетрін О'Брайан, повідомляє Інтерфакс-Україна.
На її думку, малоймовірно, що влада будь-якої країни світу проводитимуть примусову вакцинацію від коронавируса, однак О'Брайан не виключає, що вакцинацію можуть зажадати або настійно її рекомендувати особам деяких професій. Наприклад, медикам у відділеннях інтенсивної терапії - заради безпеки і медпрацівників, і пацієнтів.
«Нам потрібно переконувати людей (в корисності вакцин - ред.) І нам потрібно вмовляти їх», - сказав директор ВООЗ з надзвичайних ситуацій в області охорони здоров'я Майкл Райан.
Також він виступив проти вакцинації в наказовому порядку.
«Є певні обставини... коли, як я вірю, єдиним відповідальним кроком було б вакцинуватися», - сказав Райан.
Раніше повідомлялося, що США до кінця 2020 року повинні отримати вакцини проти коронавируса для 20 млн громадян країни. Про це розповів адмірал Бретт Джіруар. А країни Євросоюзу зможуть отримати перші вакцини від COVID-19 через три-чотири тижні.
У проєкті державного бюджету на 2021 рік на вакцинацію від коронавірусу передбачили 2,6 млрд гривень. МОЗ у бюджетному запиті просив на це 15,6 млрд.
Ще 8 мільйонів доз вакцини наша країна має отримати в рамках європейської ініціативи COVAХ.
Першу партію препарату Україна має отримати наприкінці першого - початку другого кварталу наступного року, стверджує міністр. У Всесвітній організації охорони здоров'я в оцінках стриманіші - не раніше другого кварталу.
Голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при РНБО Сергій Комісаренко вважає, що до кінця наступного року всі охочі українці будуть щеплені від коронавірусу.
Згідно з опитуванням соціологічної групи «Рейтинг», добровільно зробити щеплення від ковіду готові 55% українців, але за умови, що вакцина буде безкоштовною. Зробити платне щеплення готові 35% українців.