UA / RU
Підтримати ZN.ua

ВООЗ повідомив, коли в світі масово почнуть застосовувати вакцину від коронавірусу

У даний час багато країн працюють над створенням вакцини від коронавірусу й деякі фахівці знаходяться на фінальній стадії досліджень.

Сьогодні, 23 липня, Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) повідомила, що масове застосування вакцини від коронавіруса не стане можливим до 2021 року.

"Якщо реально дивитися на ситуацію, то перш, ніж почнеться вакцинація людей, настане перша половина наступного року", - заявив глава програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій в області охорони здоров'я Майкл Райан, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Фахівець зазначив, що розробники досягли серйозних успіхів у розробці вакцини проти COVID-19.

Відомо, що багато країн працюють над створенням препарату. Президент США Дональд Трамп заявив, що почалися фінальні випробування двох вакцин від коронавірусу, і в найближчі тижні варто очікувати останньої стадії випробувань ще чотирьох.

Читайте також: Показники захворюваності на коронавірус в Україні рахуватимуть по-іншому — Степанов

Координатор досліджень у Бразилії Дімас Ковас повідомив, що з вівторка у його країні вже йдуть випробування вакцини від COVID-19, виробленої китайської фармацевтичною компанією Sinovac.

На поточному тижні видання The Times of India повідомило, що клінічні випробування розробленої Оксфордським університетом вакцини від коронавірусу незабаром почнуться в Індії. Проводити випробування буде індійська компанія-виробник вакцин Serum Institute, яка співпрацює з Оксфордським університетом. Але почати цю фазу тестування фахівці зможуть, коли отримають відповідну ліцензію від індійських властей.

Нагадаємо, протягом середи, 22 липня, в Україні діагностували 856 нових випадків COVID-19. Всього в країні коронавірус зафіксували у 61 851 чоловік, 34 000 - одужали, 1 551 - померли. Відзначається, що за весь час епідемії проведено проведено 921 858 тестувань методом ПЛР.

Раніше повідомлялося, що уряд США заплатить 1,95 мільярда доларів на закупівлю 100 мільйонів доз вакцини проти COVID-19 у Pfizer і німецької біотехнологічної фірми BioNTech SE, якщо вони зможуть успішно її розробити.

Також повідомлялося, що в Україні розробляють чотири лікарські засоби від COVID-19. Зараз з ним проводять клінічні випробування.