В Демократичній Республіці Конго (Африка)через спалах лихоманки Ебола ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію міжнародного значення.
Про це повідомляє Громадське з посиланням на ВООЗ.
"Настав час, щоб світ звернув на це увагу і подвоїв свої зусилля. Ми повинні працювати разом в знак солідарності з Конго, щоб покласти край цьому спалаху", - сказав гендиректор організації Тедрос Адханом Гебрейесус.
Міжнародна надзвичайна ситуація означає, що подія загрожує іншим країнам і вимагає координованих дій міжнародного співтовариства.
У той же час Адханом зазначив, що закривати кордони ДР Конго не потрібно, тому що ризик поширення лихоманки на інші країни низький.
Як зазначає АР, з початку спалаху - з серпня 2018 року - у Конго загинуло 1600 осіб.
Лихоманка Ебола - захворювання, що викликається вірусом Ебола, її коефіцієнт смертності - близько 50%.
Раніше надзвичайні ситуації оголошувалися у зв'язку зі спалахом Еболи в 2014-2016 роках у західній Африці, появою вірусу Зіку в Північній і Південній Америці, пандемією свинячого грипу і ліквідацією поліомієліту.
Лихоманка Ебола - рідкісне захворювання, ліків від якого немає. Велика епідемія хвороби сталася в 2014 році в Західній Африці, випадки зараження також фіксувалися в США та Іспанії. Жертвами епідемії, яка стихла до грудня 2015 року, стали не менше 11 тисяч осіб.
Епідемія лихоманки Ебола почалася в Західній Африці в лютому 2014 року. З тих пір від небезпечної хвороби померли понад 11,3 тисячі людей і близько 28,5 тисяч заразилися.
У Ліберії число жертв становить 4 тисячі 806 осіб, інфікованих - 10 тисяч 666.
У Сьєрра-Леоне померлих менше - 3 тисячі 906, але заразилися вірусом більше, ніж в якій-небудь іншій країні - 12 тисяч 593 людини.
У Гвінеї інфікованих та померлих істотно менше, ніж у цих двох державах, - 3 тисячі 626 і 2 тисячі 405 відповідно.
Випадки захворювання зафіксовані також в Малі, Нігерії, Сенегалі, Іспанії, Великобританії і США. Тим не менш, в більшості цих країн число інфікованих не перевищує 10 осіб. Виняток становить Нігерія, де заразилися 20 людей загинули і вісім.
Раніше повідомлялося, що вірус Ебола змусив ВООЗ створити резервний фонд на $ 100 млн.