Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Маргарет Чан заявила, що в західній півкулі носіями вірусу Зіка можуть стати 3-4 млн осіб.
Також ВООЗ створює спеціальний відділ по боротьбі з хворобою, який збереться вже 1 лютого розгляне масштаб загрози. Є ймовірність, що за підсумками засідання ВООЗ введе міжнародний режим надзвичайного стану.
Вакцини для запобігання інфікування тропічним вірусом Зіка або її лікування не існує. Рознощиком вірусу є комар Aedes aegypti. Вірус Зіка є вкрай небезпечним для організму в період внутрішньоутробного розвитку. У Бразилії вже виявлено 3893 випадку мікроцефалії, ймовірно викликаного даною хворобою. Згідно з інформацією ВООЗ, на даний момент в країні інфіковано близько 1,5 млн осіб.
Вірус Зіку, зазначений у країнах Африки та Азії, в 2015 році досить швидко почав поширюватися по Південній Америці. На даний момент випадки захворювання відмічені у 22 країнах світу.
21 січня влади Бразилії заявили про найбільшу в історії країни епідемії вірусу Зіка. З жовтня по новій статистиці таких випадків було зареєстровано близько чотирьох тисяч, а за останній тиждень їхня кількість зросла приблизно на 400.У міністерстві охорони здоров'я країни повідомили, що в Бразилії зареєстровано вже п'ять випадків загибелі від вірусу новонароджених немовлят. Ще в 44 випадках дитячої смерті експерти лише припускають, що причиною міг бути вірус Зіка.
Медики б'ють на сполох і в сусідній Колумбії, де кількість випадків захворювання вірусом перевищує 13 тисяч, і в Болівії, де вірус нещодавно був вперше виявлений у вагітної жінки.
Вперше цей вірус був виявлений в 1947 році. До недавнього часу він був помічений лише в країнах Африки й Азії, а також в острівних державах тихоокеанського регіону.
Існують припущення, що вірус був завезений до Бразилії під час чемпіонату світу з футболу в 2014 році. Влада цієї країни кинулана боротьбу з москітами армійські підрозділи і приступила до профілактичних заходів серед населення.