UA / RU
Підтримати ZN.ua

Волкер: Байден має якомога швидше поговорити із Зеленським

Президент США вже провів телефонну розмову з Путіним.

Колишній спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер вважає, що Сполучені Штати повинні якомога швидше відновити стратегічний діалог з Україною.

Президент США Джо Байден зобов'язаний вже найближчими днями поговорити зі своїм українським колегою Володимиром Зеленським, написав Волкер в колонці на сайті "Центру аналізу європейської політики".

Байден вів бесіду з президентом РФ Путіним про Україну через тиждень перебування на посаді, без попередніх консультацій з Україною, яка є жертвою російської агресії.

"Обидва президенти не повинні ставати кращими друзями, але важливо встановити контакти на рівні глав держав, задати тон співпраці між адміністраціями обох країн. Для України це стало вирішальним фактором", - вважає Волкер, кажучи про розмову Байдена із Зеленським.

У заяві Білого дому наголошується, що президент Байден підтвердив підтримку США українського суверенітету.

Читайте також: Сьогодні стартує Мюнхенська онлайн-конференція з безпеки: програма заходу

"Це, звичайно, добре. Однак не вказується, що США підтримують територіальну цілісність України. Такий пропуск є критичним і заслуговує на увагу в Україні, з огляду на продовження Росією окупації Донбасу і Криму", - пише дипломат.

"Державний секретар Блінкен повинен підтвердити дотримання США Декларації Помпео від 25 липня 2018 року, в якій Сполучені Штати зобов'язалися відмовлятися" визнати претензії Кремля на суверенітет над територією, захопленої силою всупереч міжнародному праву". Це сучасний еквівалент Декларації Уельсу 1940 року, в якій США відмовилися прийняти заявлену Росією анексію країн Балтії - це дія, яка виявилася критичним через 40 років після цього", - вважає Волкер.

США, на думку Волкера, повинні відновити "Стратегічний діалог" з Україною з основних питань геостратегічного значення.

"Звичайно, ні США, ні ЄС, ні МВФ не можуть зробити для України те, що вона повинна зробити для себе. Але чітка стратегія керівництва США дуже важлива для надання українським лідерам впевненості та політичного прикриття, необхідного для прийняття надзвичайно болючих і складних рішень", - зазначив Волкер.

Раніше міністр оборони України Андрій Таран і глава Пентагону Ллойд Остін провели телефонну розмову. Американська сторона пообіцяла захистити Україну від агресії РФ. Про це Остін написав на своїй сторінці у Твіттері.

Він також розповів про свою прихильність ідеї зміцнення ЗСУ для кращого протистояння РФ.

"Продуктивний дзвінок сьогодні моєму українському колезі Андрію Тарану. США непохитні у своїй підтримці суверенітету і територіальної цілісності України та віддані створенню потенціалу для захисту від російської агресії", - написав Остін.

Мюнхенська конференція з безпеки завжди була глобальним заходом, де шукаються точки дотику країн, що мають глибинні конфлікти цінностей і інтересів. Цього разу США і провідні європейські країни в режимі онлайн виклали один одному свої погляди на спільне майбутнє без опонування з боку Китаю, Росії і країн, що розвиваються. Про що ж говорили лідери Західного світу? Яким вони бачать пристрій трансатлантичного співтовариства і майбутні відносини з Китаєм і Росією? Читайте в статті Олексія Їжак «Захід зосереджується».