UA / RU
Підтримати ZN.ua

Воєнна розвідка України отримала доступ до документів «Росавіації». Тепер ці дані в мережі

В ГУР МОУ пояснили, що документи показали негативний вплив санкцій на цивільну авіацію РФ.

Воєнна розвідка України здійснила спеціальну кібероперацію, в результаті якої вдалося здобути доступ до службових документів Федерального агентства повітряного транспорту РФ, відомого також як «Росавіація». Аналіз отриманих даних свідчить, що сфера цивільної авіації РФ перебуває на межі колапсу, повідомили в ГУР МОУ та опублікували посилання на документи.

У Головному управлінні розвідки пояснили, що «Росавіація» відповідає за безпеку польотів та фіксує всі надзвичайні випадки під час роботи російської авіації. Українські розвідники, серед іншого, дістали перелік щодобових звітів «Росавіації» у масштабах всієї країни-терористки за понад півторарічний період.

Згідно з документами, протягом січня цього року в РФ зафіксували 185 авіапригод щодо цивільної авіації. Водночас третину з них кваліфікували різними ступенями небезпеки.

«Лідером тут став російський ближньомагістральний літак «сухой superjet» – 34 проблемні випадки», – зазначили в ГУР.

Читайте також: В авіції РФ чергове горе: хакери безповоротно "вбили" базу даних Росавіації

Крім того, у документах вказано, що за перші дев’ять місяців поточного року в РФ зафіксували 150 випадків технічної несправності літаків. При чому за той самий період минулого року таких випадків було втричі менше – 50. Отже, зазначили в ГУР, небезпека польотів зросла в три рази.

«Найбільш проблемними місцями російської авіації залишаються двигуни та шасі, а також інші важливі елементи: гідросистеми, закрилки та програмне забезпечення», – додали в ГУР.

Крім того, з документів випливає, що країна-терористка має серйозні труднощі з обслуговуванням бортів, які мають великий наліт. Зокрема, через брак потужностей та спеціалістів у РФ намагаються переорієнтувати обслуговування літаків на Іран. В останньому, як підкреслили  розвідці, відповідні роботи здійснюють «кустарно», тобто без відповідної сертифікації.

«Станом на березень 2022 року, росіяни мали близько 820 цивільних бортів іноземного виробництва. І якщо на той час лише до 10% із них пройшли через несертифікований ремонт із застосуванням  неавтентичних запчастин, то нині через такий «сервіс» прогнали вже майже 70% авіапарку», – додали в Головному управлінні розвідки.

Читайте також: Росавіація опублікувала список загиблих у авіакатастрофі: в переліку Прігожин і Уткін

Водночас гострий дефіцит запчастин став причиною так званого «авіаканібалізму». В ГУР пояснили, що це коли одні літаки розбирають для ремонту інших.  Згідно з оцінкою даних, які дістали розвідники, до середини 2023 року в Росії пустили на «донорство» понад 35% повітряних суден.

Також у РФ не можуть злетіти більшість літаків Ан-2 радянського виробництва. Адже двигуни до них робили в Польщі, однак через санкції їх більше не постачають до РФ.

«Лише впродовж січня 2023 року серед 220 суден Airbus, що є в Росії, зафіксовано 19 різних відмов. Зокрема, у дев’яти літаках, які використовує «аерофлот», зафіксовано 17 випадків задимлення. З 230 літаків Boeing, які використовуються в РФ, зафіксовано 33 технічні відмови тих чи інших систем літака», – додали в ГУР МОУ.

Що ж стосується бразильських літаків Embraer, то кожен сьомий не витримав умов російської експлуатації. Всього РФ має 21 такий літак.

У ГУР зазначили, що ще у вересні минулого року Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO) позначила Росію червоним кольором, що означає вкрай високий ризик для безпеки польотів. Разом з РФ у «червоному» списку Ліберія та Бутан.

«Аналіз характеру авіаційних інцидентів з отриманих документів вказує, що низка відмов, особливо пов’язаних з двигунами, шасі і механізацією крил, має системний характер. Тенденція свідчить ― сфера цивільної авіації на Росії перебуває у зоні серйозної турбулентності з високим ризиком зірватись у круте піке», – пояснили в ГУР МОУ.

Читайте також: Рада підтримала санкції проти виробників зброї Росії та Білорусі

У розвідці також додали, що така ситуація стала наслідком введення проти Росії санкцій. І найбільш болючими для неї виявились:

Раніше відомий російський пілот Андрєй Літвінов заявив, що Росавіація та Мінтранс Росії дозволили використання неоригінальних запчастин для ремонтів російських літаків, а вартість ремонтів зросла через те, що указані запчастини поставляються обхідними шляхами. Литвинов не бачить оптимістичного майбутнього для цивільної авіації Росії.