Більшість жителів Лівану страждають від дефіциту тих чи інших продуктів, а також від занадто високих цін на товари, адже вже протягом тривалого часу країна переживає економічну кризу. Проте, масштабний вибух у Бейруті завдав занадто серйозної шкоди інфраструктурі країни, тому ситуація буде лише погіршуватися, пише Financial Times.
Порт у Бейруті був головною «артерією», через яку проходило близько 80% імпорту країни. Внаслідок цього жителі Лівану окрім економічної кризи, можуть зіштовхнутися ще й голодом.
Така ситуація лише розпалить гнів у суспільстві, і люди знову будуть намагатися позбутися «владної верхівки», яку вони звинувачують у проблемах країни.
Протестувальники штурмували кілька урядових будівель. Вони обіцяють помститися владі, адже на їхню думку, саме владна еліта пограбувала країну.
Ціни на продукти в Лівані різко зросли ще до вибуху. ООН попереджає, що зруйнований порт у Бейруті може суттєво обмежити імпорт продовольчих товарів та стати причиною подальшого підвищення цін. При цьому, деякі країни погодилися надати допомогу Лівану.
Влада розраховує на використання порту Триполі, що розташований за 80 км від Бейруту. Але порт у Триполі має значно меншу «потужність», він може приймати вдвічі менше вантажу, ніж порт в Бейруті.
Внаслідок того, що економічна криза в Лівані вдвічі зменшила обсяг імпорту, існує ймовірність, що порт Триполі зможе впоратися з навантаженням, все залежить від організації механізму його роботи.
Проте, порт у Триполі є досить занедбаним, адже влада впродовж тривалого часу нехтувала його розвитком.
Проєкт щодо розширення порту був запропонований ще у 2018 році і навіть були виділені необхідні кошти, але уряд країни так і не зміг його схвалити. Це ще раз підкреслює, як влада насправді ставиться до своїх обов’язків. Тепер для збільшення потужності порту може знадобитися 15 млн доларів.
Влада Лівану вважає, що країна не зіштовхнеться з нестачею продуктів харчування. Відсутність належного розвитку інфраструктури в країні стала однією з причин катастрофи у Бейруті.
Ліван повністю залежить від імпорту таких продуктів як рис, цукор, борошно тощо. Поки в країні достатньо запасів продуктів харчування, але з часом ціни на них можуть критично зрости, вважають експерти. Багато людей вже не може собі дозволити купувати продукти, значну допомогу надають благодійні організації, тому важко передбачити, як складеться ситуація надалі.
Поки уряд країни запевняє населення, що всі проблеми будуть поступово вирішуватися, самі жителі Лівану вже давно не довіряють владі, резюмує FT.
Раніше повідомлялося, що прем'єр-міністр Лівану назвав корупцію однією з причин проблем в країні. Також він пообіцяв внести новий законопроєкт про проведення дострокових парламентських виборів.