UA / RU
Підтримати ZN.ua

ВМС США оприлюднили відео небезпечних маневрів російського Су-27 під час перехоплення EP-3 Aries

Російська авіація не вперше порушує Угоду про запобігання інцидентам у відкритому морі та в повітряному просторі.

Реактивний винищувач ВКС Збройних сил Росії Су-27 перехопив літак радіоелектронної боротьби (РЕБ) EP-3 Aries, повідомляє прес-служба 6-го флоту ВМС Сполучених Штатів. Перехоплення здійснено в понеділок, 5 листопада, у міжнародному повітряному просторі над Чорним морем. Американські військові оприлюднили відео небезпечних маневрів російського винищувача.

Російський Су-27 на великій швидкості летів навпроти американського EP-3 Aries, наражаючи на небезпеку його екіпаж. Винищувач також здійснив додатковий маневр, зблизився з літаком РЕБ і ввімкнув форсаж. Екіпаж EP-3 Aries повідомив про турбулентність після першого і вібрації - після другого маневрів Су-27. Тривалість перехоплення становила близько 25 хвилин, пише "Українська правда".

У ВМС США наголосили на тому, що російська авіація має право на здійснення маневрів у міжнародному повітряному просторі, проте повинна дотримуватися норм міжнародного права й не створювати небезпечних ситуацій. Американський EP-3 Aries діяв у відповідності до них і не давав приводу для таких маневрів СУ-27, підкреслюють військові.

"Ми очікуємо, що вони (росіяни - ред.) вестимуть себе у відповідності до міжнародних стандартів, встановлених для забезпечення безпеки та запобігання інцидентам, включно з Угодою 1972 року про запобігання інцидентів у відкритому морі та в повітряному просторі (INCSEA). Небезпечні дії підвищують ризик помилкового розрахунку та можливості зіткнень в повітрі", - йдеться в повідомленні.

Зазначимо, це не перші небезпечні маневри російської авіації у міжнародному повітряному просторі. Так, 29 січня американський літак-розвідник Lockheed Martin P3-Orion був змушений достроково перервати виконання завдання над акваторією Чорного моря через дії російського винищувача. Су-27 пролетів на відстані півтора метра від літака ВМС США.

У Державному департаменті США заявили, що американський літак діяв згідно з нормами міжнародного права, а російська сторона грубо порушила чинні угоди, зокрема, Угоду 1972 року про попередження інцидентів у відкритому морі й у повітряному просторі (INCSEA). У Міністерстві оборони РФ запевнили, що дії російського екіпажу не були небезпечними.