UA / RU
Підтримати ZN.ua

Влада Вірменії більше не застосовує силу проти демонстрантів, боячись повторити шлях Януковича

Однак чи допоможе їй тепер вичікувальна тактика - невідомо.

"Миролюбна" поведінка влади Вірменії на тлі масових протестів, які поширилася вже у низці міста країни, може свідчити про їх побоюванні перевести конфлікт на новий рівень.

У своїй статті для ZN.UA Костянтин Федоренко зазначає, що після розгону демонстрантів 23 червня поліції в центрі Єревану помітно поменшало. Більше того, поліцейські вибачилися перед журналістами, яких атакували під час розгону, і відпустили затриманих протестувальників (а таких тільки в Єревані було близько 240 осіб).

"Це може бути пов'язано з тим, що влада Вірменії боїться повторити шлях Януковича та його оточення, які фактично втратили легітимність в результаті жорстких дій. Іншими словами, Саргсян намагається мінімізувати політичні наслідки розгону. Одночасно як політик, який сповідує ідею "багатовекторності", він не хоче втратити перспективи співпраці із Заходом", - підкреслює автор.

Читайте також: У Єревані протестувальники закликали російські ЗМІ не порівнювати їхню акцію з Майданом

На його думку, влада зайняла вичікувальну позицію. Однак, можливо, це варто було зробити раніше. Давид Шахназарян, колишній глава Служби національної безпеки Вірменії, вважає, що зупинити протест таким чином вже не вдасться.

"На його думку, акція триватиме, свідченням чого є поява типовою для подібних випадків інфраструктури (роздача їжі). Можливо, додає експерт, влада буде поставлена в ситуацію, коли їй доведеться або придушити хвилю протесту, або задовольнити вимоги протестувальників", - йдеться в статті.

Шахназарян проводить паралелі між акціями у Вірменії і Майданом в Україні: близько 70% протестувальників - молоді люди, багато фахівців з вищою освітою.

"І хоча на акціях домінують гасла, пов'язані з проблемою тарифів, ці групи населення готові критикувати владу за чимало соціально-економічних і політичних прорахунків. Це означає, що протест у будь-який момент може перейти в інший якісний стан, коли вимоги відставки вищих посадових осіб країни стануть масовими", - наголошується в статті.

Детальніше про витоки і майбутнє протестів у Вірменії, а також про їх схожість з подіями в Україні читайте у статті "Майдан" на Баграмяна: соціальні корені і політичні перспективи.