UA / RU
Підтримати ZN.ua

Влада Венесуели відклала плани з вивезення 20 тонн золота з країни - ЗМІ

Мадуро не зважився вивезти з Венесуели 20 тонн золота під пильною увагою всього світу.

Влада Венесуели передумала поки що вивозити з країни 20 тонн золота. Золоті злитки вартістю близько 850 мільйонів доларів були зважені і складені у сховищах центрального банку, готові до транспортування. Але вони не будуть відправлені найближчим часом. Режим Мадуро не зважився вивезти золотий запас країни під пильною увагою всього світу. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела.

Порожній вантажний літак, керований московською компанією E-Cargo, прибув в міжнародний аеропорт Каракаса 30 січня, що викликало чутки про те, що саме цей літак вивезе золото. Він прибув після того, як покинув Москву 29 січня, і зробив зупинки у Дубаї, Касабланці і Кабо-Верде, згідно з даними flightradar24.com. Літак полетів з Каракаса вдень, 1 лютого.

Золото, що зберігається в Каракасі і Лондоні, є важливим джерелом багатства країни, яка поринула у крайню убогість при соціалістичному правлінні Мадуро. Зовнішні резерви центрального банку, включаючи золото, скоротилися до 8 мільярдів доларів. Ці активи є ключовою частиною жорстокої битви за контроль над фінансами Венесуели між Мадуро і Хуаном Гуайдо, лідером Національного зборів, який намагається встановити перехідний уряд за підтримки США та інших країн.

Раніше стало відомо, що Венесуела має намір продати 15 тонн золота з золотого запасу країни. Однак США попередили можливих покупців про суворі санкції у разі здійснення незаконної угоди.

Блокування 20-тонної партії відбулася всього через тиждень після того, як Банк Англії відхилив прохання чиновників Мадуро вивезти 1,2 мільярда доларів золота, яке зберігається там. Хоча пункт призначення золота і характер транзакцій точно не відомі, для країни незвично перевозити такі величезні суми. А офіційні особи США, які ведуть боротьбу за те, щоб Мадуро поступився владою перехідному уряду, стверджують, що спроби здійснення угод є частиною прагнення його авторитарного режиму розграбувати країну в останні дні при владі.

Як відомо, 20 травня 2018 року у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента країни, велика частина опозиції бойкотувала їх. ЦВК оголосила про впевнену перемогу чинного президента Ніколаса Мадуро, якому вдалося отримати 68% голосів на тлі вкрай низької явки.

Виборам передували масові протести, учасники яких звинувачували президента країни в ігноруванні законів, взятті під варту політичних опонентів і в економічних проблемах країни, де рівень інфляції досяг рекордного рівня.

Визнавати результати організованих Мадуро "виборів" відмовилися США, ЄС і частина держав Латинської Америки. США і ЄС ввели проти режиму Мадуро жорсткі санкції.

Докладніше читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

omberg

Подробности читайте на УНИАН: https://www.unian.net/world/10431315-venesuela-otlozhila-otpravku-20-tonn-zolota-za-granicu-smi.html