UA / RU
Підтримати ZN.ua

Влада Сочі, де народився Нємцов, відмовилися увічнити його пам'ять

Чиновники запропонували повернутися до цього питання через рік.

Адміністрація міста Сочі, де народився Нємцов, не дозволила в пам'ять про вбитого опозиціонера повісити табличку на фасаді однієї з будівель міста, йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті "Партії Прогресу".

Пропозицію увічнити таким чином пам'ять про Нємцова було направлено в адміністрацію на 40 день після вбивства політика.

Прихильники Нємцова хотіли поставити табличку на стелі біля пам'ятника політрепресованих на перетині вулиць Паркової та Конституції. Текст таблички пропонувався наступний: "Борис Юхимович Нємцов, вчений і політик. Народився в місті Сочі 09 жовтня 1959 року. Убитий у Москві 27 лютого 2015 року. Вічна пам'ять".

19 червня влада Сочі відповіла відмовою, мотивуючи її "відсутністю згоди родичів убитого, відсутністю довідки про смерть, відсутністю архівної біографії, згоди власника об'єкта нерухомості, на якому передбачається розміщення пам'ятної таблички".

Крім того, в адміністрації міста послалися на те, що "згідно з нормативними актами увічнювати пам'ять громадянина в Краснодарському краї можна тільки через рік після його смерті".

Також місцеві чиновники "порівняли запропонований текст напису на пам'ятній табличці з тим, що стилістично пишуть на надгробних плитах, чому, на їхню думку, не місце в центрі курортного міста".

Раніше мерія Москви відмовилася увічнити пам'ять Нємцова. У відповіді мерія відзначила, що меморіальні дошки за місцем проживання встановлюються не раніше, ніж через десять років, а за місцем роботи – через два роки після смерті людини.

Російський опозиційний політик Борис Нємцов був застрелений в ніч на 28 лютого біля Кремля. Супутниця Нємцова, українка Ганна Дурицька, стверджує, що не бачила вбивцю і не може вказати марку і номер автомобіля. У той же часу жодна з численних камер спостереження, розташованих в цьому місці, не зняла момент вбивства. Відео події зафіксувала тільки погодна камера ТВЦ. Вбивця під'їхав до Нємцова на авто і вистрілив шість разів з боку спини, чотири кулі потрапили у політика, який помер на місці.

За підозрою у вбивстві Нємцова були затримані четверо осіб. Один із затриманих, Заур Дадаєв, зізнався у вбивстві політика, однак пізніше став стверджувати, що його змусили силою визнати себе винним у вбивстві Нємцова.

Одним із замовників вбивства політика вважають главу Чеченської республіки Рамзана Кадирова, однак слідство відмовилася допитувати Кадирова у справі про вбивство Нємцова. У той же час дочка Нємцова звинувачує вісьмох російських пропагандистів в смерті батька.

Перед смертю Борис Нємцов працював над доповіддю "Путін.Війна" про участь регулярних військ РФ у збройному конфлікті на сході України.