UA / RU
Підтримати ZN.ua

Влада Росії намагається "виховувати" росіян показовими судами – RFERL

Оглядач пише, що світ починає звикати до репресивних методів російської влади.

Які величезні зміни можуть статися за чотири роки. Коли у 2012 році учасниць гурту Pussy Riot засудили і кинули за ґрати лише тому, що вони влаштували так звану "панк-молитву" в московському соборі Христа-спасителя, це було сенсацією. Ця розправа була у заголовках по всьому світу.

Але нинішнє засудження блогера Руслана Соколовського за гру в Pokemon Go у церкві Всіх святих в Єкатеринбурзі вже сприймалося як щось буденне.

Про це сьогодні пише оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор. Нікого більше не дивує, що в Росії людей судять за поведінку в церкві і кидають до в'язниці на 5 років.

"Однак шлях від справи Pussy Riot до Pokemon Go насправді багато про що говорить. Це свідчить про зростання влади ультраконсервативної Російської православної церкви, яка була підвищена в статусі до захисника державної ідеології. Образа на її адресу чи навіть сумнів у її владі тепер злочин. Це говорить про те, що тепер існує значно ширший список, за що у путінській Росії можуть покарати", - йдеться в статті.

Згідно з даними експертів Sova Center, щонайменше 26 росіян зараз у в'язниці за те, що вони щось "не так" сказали. Також все вказує на те, що режим демонструє дедалі більшу готовність організовувати показові суди і не лише для того, щоб покарати дисидентів, а "прищепити широкій громадськості розуміння, що можна, а що ні".

Як і у випадку з Pussy Riot, державне телебачення активно висвітлює кримінальну справу проти Соколовського. Для Кремля це лише черговий момент виховання.

"Тож планка нормальності зміщується. Те, що колись було надмірним і шокуюче репресивним, тепер просто рутина", - резюмує оглядач.

Нещодавно в Росії внесли до списку так званих "іноземних агентів" незалежну соціологічну організацію "Левада Центр". Оглядач RFERL припустив, що Кремль хоче контролювати громадську думку в Росії перед виборами, прибравши останню незалежну організацію, яка досліджувала реальні настрої в Росії. Без "Левада Центру" на російському ринку лишаються лише служби, підконтрольні чи лояльні до влади. 1 вересня саме "Левада-Центр" опублікував дані, згідно з якими рейтинг правлячої партії "Єдина Росія" різко впав перед виборами, знизившись до 31%.