UA / RU
Підтримати ZN.ua

Влада Путіна намагається створити на швидку руку "патріотичний запал" - FT

Військова тематика вражає своєю всюдисущістю в цьому році в Росії.

Росія знову використовує річницю Перемоги у Другій світовій війні для того, щоб підкреслити роль Червоної Армії у розгромі нацистської Німеччини і намагається роздути національний міф про силу РФ, пише The Financial Times.

Восени 1941 року, коли німецькі танки попрямували до Москви, радянське радіо щодня включало пісню, яка знаменувала титанічну боротьбу країни проти німецько-фашистських загарбників. Пісня "Священна війна" піднімала дух і бойову готовність нації. З наступного тижня ця пісня зазвучить знову - з мобільних телефонів по всій Росії. У понеділок, 23 лютого, основні оператори мобільного зв'язку країни починають безкоштовно завантажувати військові пісні в якості рингтонів на мобільні телефони росіян.

Акція "Ура перемозі!" під керівництвом влади РФ, проходить у момент, коли Москва виходить на фінішну пряму пристрасної і все більш галасливої кампанії в пам'ять про закінчення Другої світової війни.

Святкування Перемоги було головним пунктом в політичному календарі Росії протягом багатьох років. Але в цьому році святкування відрізняється від попередніх. Росія зараз переживає спад через низькі ціни на нафту і колапс рубля, а її відносини із Заходом погіршилися як ніколи через війну в Україні. "Влада російського президента Володимира Путіна намагається створити на швидку руку патріотичний запал, оскільки вона прагне до зміцнення духу населення на тлі економічних труднощів і зростаючої ізоляції, а урочистості з нагоди Перемоги є ключовими для їх національної гордості", - пише автор статті.

Військова тематика вражає своєю всюдисущістю в цьому році в Росії. Понад 100 заходів, присвячених війні - фестивалі, виставки, концерти, конференції, конкурси - були організовані з березня минулого року. Крім того влади спонсорують фільми, книги і спецпередачи на телебачення, які. "Ніколи раніше не було так багато програм, присвячених тематиці Перемоги, як в цьому році в цьому році", - каже журналіст "Росія сьогодні" (РИА Новости).

"Найбільш відчутна різниця між нинішнім роком і попередніми в тому, що кордони між історичними подіями з одного боку, і війною в Україні - з іншими, стають все більш розмитими", - йдеться в статті.

Як зазначає видання, в Росії 23 лютого тепер не тільки День захисника вітчизни, але і знаменує день "народних протестів проти фашизму в Україні", "відновлення історичної справедливості" і день "третьої оборони Севастополя".

У той час як багато європейських країн використовують річницю закінчення Другої світової війни для закликання до світу і до припинення конфлікту, Росія при Путіні, як правило, використовувати її, щоб підкреслити роль Червоної Армії у розгромі нацистської Німеччини і намагається роздути національний міф про силу РФ.

Москва запросила політичних лідерів з усього світу на 9 травня. За словами європейських дипломатів, лідери країн ЄС поки що консультуються, вирішуючи, чи варто комусь із них там бути присутнім. Західні країни продовжують звинувачувати Росію в конфлікті в Україні.

Раніше Путін запросив на заходи 9 травня лідера КНДР Кім Чен Ина. Від участі в урочистостях у Москві отазался президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес, а також президент Литви Даля Грібаускайте.