UA / RU
Підтримати ZN.ua

Влада одного з міст Німеччини блокує плани ЄС щодо збільшення виробництва зброї, необхідної Україні

Місцева влада Тройсдорфа блокує розширення збройового гіганта.

Міська влада німецького містечка Тройсдорф створила несподівані перешкоди зусиллям Європи щодо збільшення виробництва зброї та допомоги Україні, пише Euractiv. Зокрема, у місті, населення якого становить 80 тис. осіб, заблокували плани великої збройової компанії щодо розширення місцевого виробництва.

Видання пише, що враховуючи потреби розвитку, «ні» західного муніципалітету поблизу Кельна ставить під сумнів здатність ЄС збільшити виробництво зброї у такий відповідальний час. Вказано, що мер Тройсдорфа рідко відіграє якусь роль у міжнародній політиці. Однак на початку грудня очільник Міноборони ФРН Борис Пісторіус під час виступу в парламенті заявив, що місцевий чиновник відповідальний за гальмування проєкту. Визнаючи ризики, народний міністр закликав місцеву та регіональну владу працювати над прискоренням виробництва зброї.

«Тиск (…) великий, тому що в Європі та Німеччині є справжня перешкода з боєприпасами», – заявив Пісторіус депутатам.

Читайте також: Установки ППО, тисячі боєприпасів, БпЛА: Німеччина передала Україні партію допомоги

Так, протягом кількох тижнів місцева влада Тройсфорда сварилася зі збройовим гігантом Diehl Defence. Місцева фабрика компанії виробляє запалювальні пристрої, необхідні для великої кількості вибухових речовин, таких як ракети та ракетні заряди. Ці деталі використовуються при виготовленні ЗРК Iris-Т, три з яких уряд Німеччини поставив в Україну.

Але, як зазначили у виданні, Diehl Defense тепер бачить майбутнє свого заводу в Тройсдорфі під серйозною загрозою. Це сталося після того, як місто вирішило претендувати на частину бізнес-парку, де розташована дочірня компанія групи DynITEC.

Виробник зброї хотів викупити землю, яку виставила ​​на продаж колишньою збройова компанія Dynamit Nobel. За рахунок цієї землі  Diehl Defense хотів розширити свої виробничі потужності. Зі свого боку, місцева влада планує переобладнати під будинки та офіси ділянку розміром із 50 футбольних полів, яка ідеально розташована поблизу центру міста.

«Поставивши під сумнів об’єкт у Тройсдорфі, підривається обороноздатність Федеративної Республіки Німеччина», – попередив член ради директорів Diehl Defence Томас Боденмюллер.

Читайте також: Пісторіус визнав, що поставити мільйон боєприпасів Україні в зазначений термін не вийде

Широкий спектр міських радників, від консервативного мера Олександра Бібера до еколога Зелених і ультралівих Die Linke – приблизно дві третини ради – відмовилися пожертвувати такою великою територією в центрі міста. Зокрема, за словами місцевої влади, виробництво вибухівки та бойових пристроїв вимагає величезних захисних зон навколо фабрики, які, нібито неможливо забудувати з міркувань безпеки.

Голова Комітету з питань оборони нижньої палати Бундестагу та непохитна прихильниця України Марі-Агнес Штрак-Ціммерманн вважає позицію мера Тройсфорда «просто безвідповідальною». Зокрема, вона заявила, що «йдеться про Україну, але також і перш за все про безпеку Німеччини».

Як зазначили у виданні, поки що Бібер залишається незворушним. І попри посередницькі зустрічі напередодні різдвяних свят, компроміс досі не знайдено. Мер Тройсфорда не самотній у своєму опорі.

Читайте також: У Швеції визнали проблему з боєприпасами як для України, так і для себе

Навесні 2023 року у Брюсселі оголосили про план надати Україні мільйон артилерійських боєприпасів до кінця березня 2024 року. Таку ціль встановили у відповідь на потребу України в артилерійських снарядах калібру 155 міліметрів. ЗМІ вже писали, що Союз може не встигнути виконати свою обіцянку до встановленого терміну. У листопаді міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що ЄС не зможе досягти поставленої мети.

Своєю чергою член Єврокомісії з внутрішнього ринку Тьєррі Бретон заявив, нібито Євросоюз має у своєму розпорядженні промислову базу для виробництва за рік 1 мільйона боєприпасів для України. Справа за державами ЄС, які беруть в цьому участь.

Своєю чергою президент Латвії Едгар Рінкевичс зазначив, що так, як Євросоюз не може надати Україні 1 млн боєприпасів до березня 2024 року, то час вже шукати за кордоном.