Міністерство сільського господарства заявило, що Китай розробив нові керівні принципи для класифікації собак в категорію "домашніх тварин", з категорії "худоби", що є частиною реакції на пандемію COVID-19, повідомляє Reuters.
Хоча собаче м'ясо залишається делікатесом у багатьох регіонах, Міністерство сільського господарства КНР повідомило в опублікованому в середу повідомленні, що собаки більше не будуть вважатися домашньою худобою. Китай використовує це позначення для тварин, яких можна розводити для забезпечення їжі, молока, хутра, клітковини і ліків, або для потреб спорту або військових.
"Що стосується собак, то поряд з прогресом людської цивілізації, суспільним інтересом і любов'ю до захисту тварин, собаки були "спеціалізовані", щоб стати домашніми тваринами. На міжнародному рівні собаки не вважаються домашньою худобою, і, тепер, вони не будуть регулюватися тваринництвом і в Китаї", повідомили у міністерстві.
Багато хто вважає, що коронавірус пішов від кажанів і міг передаватися людині через посередників, продаваних на ринках міста Ухань, де вперше було виявлено збудник.
Згодом Китай заборонив розведення, торгівлю і споживання тварин дикої природи і відкликав всі існуючі ліцензії. Він також пообіцяв переглянути законодавство, щоб зробити заборону постійною.
В опублікованому в середу проекті керівних принципів, який був відкритий для громадськості, перераховані 18 традиційних видів худоби, включаючи велику рогату худобу, свиней, птицю і верблюдів.
У проекті додали 13 "спеціальних" видів, які будуть звільнені від обмежень торгівлі дикими тваринами, включаючи північних оленів, альпаку, фазанів, страусів і лисиць.
Споживання собак стає все більш непопулярним у Китаї, і південне місто Шеньчжень стало першим, яке заборонило їсти собак в минулому місяці.
Тим не менш, Humane Society International, група по захисту тварин, підрахувала, що близько 10 мільйонів собак в рік, як і раніше, вбивають в Китаї за м'ясо, включаючи викрадених домашніх тварин. Місто Юйлинь в регіоні Гуансі проводить щорічний фестиваль м'яса собаки в червні.
"Цей проект пропозиції може сигналізувати про переломний момент в захисті тварин в Китаї", - сказала Венді Хіггінс, представник Humane Society International.
Раніше, вперше з січня: влада Китаю не фіксує нових смертей від коронавірусу. Зараз коронавірус "експортують" в КНР з-за кордону.
Читайте також про роль торгівлі дикими тваринами в Китаї в поширенні пандемії COVID-19 в матеріалі Сергія Корсунського "Про що мовчить панголін" спеціально для ZN.UA.